Dedinka Braemar v srdci Škótska je známa najmä svetoznámymi škótskymi hrami Braemar Gathering v tradičnom športovom zápolení. Počas prvého septembrového dňa sem i tento rok zavítajú tisícky návštevníkov z celého sveta a vyhľadávajú ubytovanie na vysokej úrovni. Máloktorý hotel v tomto kraji im môže ulahodiť tak ako The Fife Arms. Sídlo, ktoré tu už vytvára genius loci od 19. storočia, je nanovo pretvorené do podoby luxusného hotela bez toho, že by poškodilo svoj odkaz. Pôsobí ako poľovnícka usadlosť v Škótskej vrchovine, luxusný zrub so všetkými atribútmi prvotriedneho miesta na rekreáciu.

Foto: thefifearms.com

Zážitok na tanieri
Grilované špeciality a najmä čerstvé poľovnícke menu z miestneho revíra vám pripraví michelinský šéfkuchár Niklas Ekstedt. Ukrátení nebudete ani o zážitky z okolia hotela. Kto navštívi kraj Aberdeenshire, musí mať vášeň pre starobylé hrady, zámky a kľukaté cestičky po vrchovine. Na to, samozrejme, mysleli aj majitelia The Fife Arms. Máte aj možnosť nechať sa povodiť po okolí od profesionálneho hráča podujatia Braemar Gathering nielen po hracom poli, ale podniknúť s ním aj množstvo rôznych sezónnych outdoorových aktivít.

Foto: thefifearms.com

Luxus a história
Vnútro hotela pôsobí tak, akoby ste vošli do najkrajšej horárne kríženej s letným sídlom bohatých lordov. Nájdete tu starobylú knižnicu, prekrásny, drevom vyzdobený whisky-cocktail bar a 46 spální tiež honosne vyzdobených drevenými prvkami. The Fife Arms je všetko, len nie strohý a bez rozmyslu zmodernizovaný hotel. Pri jeho návšteve sa stanete súčasťou škótskeho spôsobu života a nebudete chcieť, aby sa to zmenilo.

Zaujímavých hotelov nie je nikdy dosť:

Keď hotel splýva s dušou gréckeho ostrova
Hotel so zmyslom pre umenie
Svet zázrakov v Šanghaji: Prvý hotel svojho druhu

Facebook Comments