Aj na rozlohe tejto mini krajiny (2,02 km²) viete nájsť stavby hodné pozornosti. Jednou z nich je obľúbený Palais Princier de Monaco. Je súkromnou rezidenciou vládnuceho princa, ale štátne apartmány sú otvorené aj pre návštevníkov.

Pôvodná janovská pevnosť z roku 1215 sa počas storočí premenila na jednu z najluxusnejších rezidencií v štýle Ľudovíta XIV. Princ Honore II bol zodpovedný za opätovné zostavenie bohatých zbierok umenia, ktoré boli vydrancované počas francúzskej revolúcie, kedy sa z paláca stala nemocnica talianskej armády. Princovi Rainierovi III sa však pripisuje obnovenie paláca do bývalej slávy a veľkoleposti, v ktorom ho dnes môžete vidieť.

Palácová garda. Foto: pixabay.com/ lecreusois

Info pre turistov:  Turistom je sprístupnená časť paláca počas sezóny ( od 2. – 30. júna / 1. september – 15. október ). Obľúbenou atrakciou je hlavne výmena stráží, ktorá začína o 11:50 hod. Trvá približne desať minút a odporúča sa prísť trochu skôr, aby ste mali čo najlepší výhľad.  Vstupné – dospelí: 10 €, deti (6-17 rokov) s študenti: 5 eur. Pri väčších skupinách je možná zľava. Štátne apartmány nie sú prístupné pre osoby na invalidných vozíkoch.

K téme:

Hrady a zámky Európy: Boldogkő
Hrady a zámky Európy: Vianden
Hrady a zámky Európy: Kronborg

Facebook Comments