Rebríček 50 najlepších svetových reštaurácií sa rozrástol aj o švajčiarsky podnik v mestečku Fürstenau. Tri stovky miestnych obyvateľov historickej usadlosti sa pýši titulom najmenšieho mesta sveta. Slávu im však priniesla najmä reštaurácia v rozprávkovom zámku Schauenstein s nesmierne fotogenickým prostredím alpských vrcholov.

Vizionár pod kopcami
Svetové a vrcholné kulinárske umenie prichádza do podniku vždy so svetovým kuchárom. Inak to nie je ani v tomto prípade. Držiteľ troch michelinských hviezd Andreas Caminada už pätnásť rokov tvrdo pracuje na renomé reštaurácie. Dotiahol ju do spomínaného rebríčka svetových gastronomických podnikov, no získala aj prvé miesto v prestížnej ankete najobľúbenejších reštaurácií Európy. „Už ako malý chlapec som sníval o tom, že budem šéfkuchárom. Varenie je pre mňa vášeň,“ povedal Caminada pre švajčiarske médiá. Každý tanier je iný a každý nesie jeho rukopis. V roku 2003 začínal tento sympatický šéfkuchár len s malým, pozorne vybraným tímom kuchárov, no teraz v jeho obrovskej kuchyni pracuje až štyridsať zamestnancov. Ich gastronomické predstavenie na tanieri je zážitkom. Skvelá prezentácia sa výborne hodí aj na terasu s výhľadom na park a neďaleký bazén.

Foto: schauenstein.ch

Zážitková gastronómia
Jedlo vám donesú aj do špeciálnych prestretých stanových altánkov, kde si môžete vychutnávať výborný pokrm s pocitom, že ste v lone prírody. Na terase sa môžete usadiť na pohodlných kreslách, vychutnávať kvalitné vínko a úžasnú scenériu alpských vrchov Stätzerhorn. Kvalitný biftek, jedinečná horčica, hríby a jablká. To sú základné suroviny Caminadových receptov. Nejde o príliš zložité jedlá, dominantná tu je vždy jedna surovina a ostatné jej len dopĺňajú chuť a výraz. Reštaurácia podáva obedové a večerné troj- až šesťchodové menu zo sezónnych surovín. Cenové rozpätie je tu približne od dvesto do dvestopäťdesiat eur v závislosti od počtu chodov. Predjedlo v podobe tataráku z kalerábu alebo foie gras s mandľami dokážu skvele dochutiť. Hlavné jedlo nečakajte komplikované menu s desiatimi surovinami. Môžete si objednať napríklad údené kurča s kukuričnou penou. Špecialitou šéfkuchára je určite aj údený hovädzí jazyk na cibuľke s jablkami a štipkou wasabi omáčky.

Foto: schauenstein.ch

Kvalitné miestne suroviny
Lahôdkou sú aj rybie pokrmy od miestnych rybárov. Určite vyskúšajte sivoňa alpského, ktorého vám tu pripravia so skvelým šalátom a sezónnou zeleninou. Bravčové mäso taktiež vonia čerstvosťou, veď chovatelia prasiat sú vzdialení len niekoľko metrov od reštaurácie. Skúste si dať k mäsu aj hríbovú omáčku alebo polievku z lokálnych lesných húb. Chuťové bunky vám budú spievať. Asi najoceňovanejšia polievka je tu však bylinkový krém s mätou, estragónom, trebuľkou, medvedím cesnakom a petržlenovou vňatkou. Zážitkom sú tu aj obyčajné zapekané zemiaky so syrom. O švajčiarskom syre nemusíme rozprávať, no nemenej svetovú chuť majú aj slávne zemiaky z údolia Albula. Samozrejmosťou je aj veľmi čerstvé ovocie od miestnych farmárov, ktorému kraľujú spomínané jablká niekoľkých druhov. Mandle či lieskové orechy si vychutnáte najmä v dezertoch. Karamelizované so zmrzlinou a kávovým práškom sú skvelé. Najmä keď ich kuchári dôkladne opražia. Reštaurácia v zámku Schauenstein je pre ozajstných gurmánov, ktorí oceňujú hlavne kvalitné suroviny a majú túžbu ochutnať poriadnymi hltmi švajčiarsku kuchyňu. V tomto vás šéfkuchár Andreas a jeho tím nikdy nesklamú.

K reštauračnej téme:

Jazerná kulinárska hviezda: Staré lido využilo druhú šancu
Umenie na tanieri: Aj na detailoch záleží
Európska jednotka v gastronómii

Facebook Comments