Napínavé dielo spisovateľa, ukrytého za pseudonymom Alex North, vychádza krátko po úspešnom vydaní vo Veľkej Británii aj pre slovenských čitateľov. Zaslúžia si to!

Životopis tohto úspešného autora je veľmi stručný. Alex North je rodák z anglického Leedsu a vyšli mu už tri romány, no pod iným menom.  V Leedsi žije spolu s manželkou a synom, ktorý mu bol aj inšpiráciou na napísanie tejto knihy. Jedného dňa totiž otcovi spomenul, že sa hral „s chlapcom v podlahe.“ A tak sa začal rodiť mimoriadne napínavý triler Šepkár, ktorý kritika prijala veľmi kladne, dokonca niektorí sa nechali počuť, že ide o najlepší krimiromán desaťročia.

Dedina s temnou minulosťou
Tom Kennedy, spolu so svojím synom Jakom, sa po nečakanej smrti manželky rozhodne pre radikálny krok. Presťahujú sa do zapadnutej dedinky Featherbank, aby začali odznovu a skúsili opäť nájsť pocity šťastia. Lenže dedina má temnú minulosť. Pred dvadsiatimi rokmi v nej zvrátený sériový vrah uniesol a zavraždil piatich chlapcov. Zločinca, ktorý sa stal známym ako Šepkár, sa napokon podarilo vypátrať a dostať za mreže. Tom a Jake si, samozrejme, s dávnym zločinom nerobia žiadne starosti a pomaly sa usídľujú v novom dome. Jedného dňa však zmizne ďalší chlapec – Neil Spencer a Jake sa odrazu začne správať akosi inak. Tvrdí, že za oknom počuje šepot.

Zmizol v pustatine
Prípadu, ktorý do myslí obyvateľov Featherbanku šplechne poriadne studenú vodu a rozjatrí staré rany, sa ujímajú detektívka inšpektorka Amanda Becková a jej kolega Pete Willis. Okamžite začnú pátranie po nezvestnom Neilovi, prezrú časti temného kanála, analyzujú zábery priemyselných kamier, no Amanda zistí, že malý chlapec sa z nich vytratil ešte skôr, než vošiel do pustatiny, a už ho viac nezachytili. Čas sa ženie neúprosne rýchlo a každá stratená minúta desí nielen políciu a Neilových vystrašených rodičov, ale aj celú dedinu, akoby prekliatu mučivými prípadmi z minulosti. Kto naozaj stojí za šepotom, ktorý prináša smrť? A prečo musia trpieť ešte deti? Amanda s Petom ani netušia, aký desivý prípad začínajú rozmotávať a ako rýchlo a riskantne musia konať. Táto kniha vám nedá dýchať.

Knihy hodné prečítania:

Riadky, ktoré bolia. O to viac, že si za to môžeme sami!
Kniha, ktorá majstrovsky prepája vášeň s krutosťou dejín
Drámy pred Hrou o tróny … keď vládli draci

Facebook Comments