Osudným sa mu stal boj s akútnou leukémiou. Správu pre ČTK potvrdila spevákova hovorkyňa Aneta Stolzová.

V mladosti chcel byť maliarom, ale na štúdium výtvarných umení ho nezobrali. Tak nastúpil do učilišťa ČKD v obore elektomontér. Počas školy sa venoval svojej veľkej záľube – hudbe a spevu. Kvôli tomu odišiel na konzervatóriu. V 50. rokoch príležitostne vystupoval ako amatérsky spevák. Prvýkrát sa seba upozornil v roku 1957, aj keď u poroty prepadol, dostal ponuku na angažmá v pražských kluboch a kaviarňach s orchestrom. Popri práci v ČKD vystupoval poloprofesionálne ako spevák.

V rokoch 1965–2019 predal 50 miliónov platní, čo z neho urobilo najúspešnejšieho českého interpreta. Počas bohatej kariéry vydal 293 sólových albumov. Okrem Zlatých slávikov má na konte viac ako 120 televíznych ocenení, 8 zlatých platní, 1 diamantovú platňu,  a pravidelne sa umiestňoval na čele hitparád a v predajnosti albumov. Celkovo naspieval takmer tisíc piesní.

Dňa 7.1. 2008 sa oženil v Las Vegas s dlhoročnou partnerkou Ivanou Macháčkovou, s ktorou má dcéry Charlottu Ellu a Nelly Sofii. Z predchádzajúcich vzťahom má dcéry Dominiku a Lucii.

Počas svojej medzinárodnej kariéry nahral množstvo skvelých hitov, na ktoré sa nedá zabudnúť. Jeho hity z neho spravili nezabudnuteľného.

Predčasne nás opustili:

Spevák Ďuďo († 46) z Hexu prehral boj s rakovinou
Speváka skupiny Prodigy našli mŕtveho
Zomrel spevák skupiny Linkin Park, Chester Bennington (†41)

Facebook Comments