Jeho vedomosti si všimol aj tím okolo zatiaľ najdokonalejšieho počítača ohľadom AI Watson od IBM. Nebolo by to nič zvláštne, keby sa nejednalo iba o 15  ročného chlapca. Tanmay Bakshi sa naučil čítať ako 3 ročný, ako 5 ročný začal programovať a v deviatich mal prvú uznanú iOS aplikáciu s témou násobenia.

Najmladší expert na AI videl silný vzor vo svojom otcovi – programátorovi Puneetovi Bakshim. Mladý Tanmay s nadšením sledoval jeho kódovanie a celý proces fungovania. Otec podchytil jeho zvedavosť a naučil ho základy. Zvyšok sa učil cez internet a z kníh. Popri štúdiu a programoví mladý génius cestuje po svete so svojimi prednáškami a robí semináre. Zároveň je čestným IBM Cloud poradcom.

VIDEO: Tanmay počas bratislavskej Noci výskumníkov

Nepíše len programy, doteraz je autorom štyroch kníh o kódovaní.  O svoje vedomosti sa vie podeliť aj s ostatnými, na svojom YouTube videoprofile „Tanmay teaches“ (založil si ho ako 7 ročný),  má nahraný desiatky klipov ohľadom tipov na programovanie, algoritmy, matematiku či vedu. Sledujú ho nielen deti ale aj IT profesionáli. Veľmi inšpiratívny mladý muž, ktorý v budúcnosti ešte určite milo prekvapí.

K téme:

Rozmýšľajú za nás: Je umelá inteligencia prínos či postrach?
Učí sa ako my?!
Roboty sa učia písať. Čo to prinesie ľudskej civilizácii?

Facebook Comments