Chania je druhým najväčším mestom na Kréte. Je skvelým príkladom toho, ako sa do architektúry i koloritu života dostali vplyvy Ríma, Byzantskej ríše či Benátok tak, aby každá časť mesta pôsobila jedinečne.

Foto: casacook.com

Dýcha gréckou atmosférou
Túto atmosféru vplyvov starovekých a stredovekých kultúr jednoducho nemôže narušiť moderné ubytovacie zariadenie tak, ako to vidíme v iných rezortoch. Dizajnéri Hotela Casa Cook to dobre vedia. Nekopírujú síce antické architektonické štýly, no rezort vytvorili v podobe malých chatiek dotvárajúcich dojem staršej rustikálnej dedinky. Ich moderný a minimalistický štýl je presne to, čo sa na západ gréckeho ostrova hodí. Hotelové izby pôsobia živo a organicky najmä všadeprítomným dreveným nábytkom a doplnkami. Celkovo 102 apartmánov má vlastnú obrovskú terasu s altánkom, bazénom či ležadlami. Palmy vám dotvárajú pocit, že sa nachádzate uprostred prírody. Ceny za jednu noc pritom nie sú až také astronomické. Za nocľah tu zaplatíte v priemere 240 eur, ale má to jeden háčik. Ak chcete nájsť počas letnej sezóny voľnú izbu, rezervujte si ju aj pol roka dopredu. Hotel je vtedy takmer vždy vypredaný.

Foto: casacook.com

Luxus a pohodlie
Pojem wellness tu má úplne iný rozmer. Hotel vám ponúkne vlastného maséra či trénera jogy, v bazéne si zas vychutnáte  vodnú masáž. Večer sa pokojne môžete usadiť na ležadlo a pozorovať hviezdy alebo zájsť do neďalekého plážového baru na drink a poriadne to roztočiť na parkete pod holým nebom. Reštaurácia je v rezorte riešená formou otvorenej kuchyne. Jednoducho prídete za kuchárom, spýtate sa, akú má ponuku jedál a buď vám uvarí z lokálnych surovín niečo pre vás, alebo si vyberiete z denného menu. Máte na výber z cestovín s plodmi mora až po miestny gyros tanier. Obrovské kuchynské a jedálenské priestory poskytujú aj možnosť kurzov varenia. Casa Cook na Kréte je jednoducho splynutím miestneho štýlu života a unikátneho pohodlia i luxusu pre páry i rodiny s deťmi.


Zaujímavých hotelov je plný svet:

Hotel so zmyslom pre umenie
Svet zázrakov v Šanghaji: Prvý hotel svojho druhu
Hotel Artemis ponúka dlhočakávané akčné napätie

Facebook Comments