Na testovanie sme dostali šikovnú mašinku – plnoautomatický kávovar Philips 5000 LatteGo. Po niekoľkonásobnom chutnom (bez)kofeínovom zážitku by sa patrilo o ňom s vami podeliť. Ovládane prístroja je doslova intuitívne pomocou textu a ikoniek. Kto by sa v tom spočiatku strácal, toho spoľahlivo prevedie zrozumiteľný manuál.

Príprava jedným prstom
O kvalitné namletie kávy sa postarajú patentované presné keramické mlynčeky, ktoré umožňujú až päť stupňov hrubosti namletia. Vydržia na prípravu 20 000 šálok. Druhou päťkou je počet stupňov nastavenia intenzity arómy. V ďalšom kroku si stačí zvoliť požadovaný objem pohára, a za okamžik máte hotové voňavé espresso, horkú kávu, napenené kapučíno či lahodné latte macchiato… celkovo šesť druhov nápojov. Všetko jednoducho pripraviteľné presne podľa vlastnej chuti, vrátane teploty. Bujarému ochutnávaniu sme sa tak vôbec sa nebránili. Napríklad pri príprave latte budete milo prekvapení bohatou jemnou mliečnou penou o ktorú sa postaral systém LatteGo. Navyše veko nádoby peniča uchováva mlieko v chladničke čerstvé.

Bez upravenej vody to nebude ono
Môžete mať namleté lahodné kávové zrná, ale pokiaľ k ním neprispôsobíte aj vodu, výsledok nebude taký dokonalý. Preto sme ocenili patentovaný vodný filter AquaClean. Výborná káva sa totiž skladá z viacerých menších detailov, ktoré vytvoria veľmi chutný celok. Nám sa to podarilo.

Čistenie je hračka
Skôr ako by sme povedali „Mohol by som prosím dostať ešte jednu šálku toho skvelého espressa?“ vie dobrovoľník vyčistiť iba dvojdielny mliečny systém doslova za pár sekúnd. Buď pod tečúcou teplou vodou, alebo môže bez obáv využiť umývačku riadu. O čistotu a hygienu sa viete sami rýchlo postarať aj pri odnímateľnej varnej jednotke.

Posledné slová nad chutnou šálkou
Čo bežný užívateľ okrem výbornej kávičky ešte určite ocení je nízka hlučnosť kávovaru Philips 5000 LatteGo. Spolu s ľahkou údržbou a rozumnými rozmermi je jasným favoritom na vášho nového kuchynského miláčika.

Mohlo by vás zaujať:

Ako nám môže pomôcť káva pri chudnutí?
Päť dôvodov, prečo si ráno dopriať kávu

Facebook Comments