Najstaršia časť stavby pochádza z 9. storočia nášho letopočtu. Tou bola najprv vidiecka kaplnka, ktorá sa postupne rozširovala o ďalšie objekty. Neskôr pribudol samotný kamenný zámok. V 13. storočí bol majiteľom Belcastel skonfiškovaný a slúžil vojenská bašta. V roku 1390 bol darovaný vernému rytierovi menom Saunhac. Ten obnovili život dediny opravou svojho zámku a vybudovaním mosta a kostola, ktoré dodnes zdobia obec. Na konci 16. storočia opúšťa zámok posledný dedič z rodu Saunhac.

View this post on Instagram

A view of the castle 📷: @enfranceaussi

A post shared by Château Belcastel 🇫🇷 (@chateaubelcastel) on

Francúzsky architekt Fernand Pouillon viedol v 70. rokoch minulého storočia rekonštrukciu opustenej hradnej zrúcaniny. Desať alžírskych kamenárov ťažilo materiál z kopca nad zámkom a pomohlo postaviť všetky veže a steny bez použitia žeriavov alebo strojov. Po slávnostnom dokončení prác sa tu Pouillon usadil. Znovuzrodenie tohto drahokamu povzbudilo obyvateľov dediny, aby rozšírili reštaurovanie aj na svoje krásne cesty a domy.

Zámok Belcastel sa stal v roku 1928 národnou pamiatkou. Pre návštevníkov je otvorený od apríla do novembra. Dobrou správou pre milovníkov histórie je fakt, že si tu viete zarezervovať aj apartmán. Je jedným z 23 okolitých hradov v Aveyrone tvoriacich tzv. La Route des Seigneurs du Rouergue. (Cesty pánov z Rouergue). Belcastel je jedinečným spojením umenia a architektúry, súčasnosti a minulosti.

K téme:
Hrady a zámky Európy: Bohus
Hrady a zámky Európy: Fénis
Hrady a zámky Európy: Hohenwerfen

Facebook Comments