Chcete ale stráviť pri „bojovke“ hodiny hrania, pripravovať taktiku proti súperom a zažiť aj niečo iné ako strohé mlátenie do klávesnice či joypadu? Samurai Shodown vám to ponúkne. Kto sa chystá na tieto nemecké legendy do Viedne alebo Prahy, palec hore!!!

Už dvanásty herný počin zo sveta samurajov prichádza s príjemným závanom starých hráčskych čias. Hneď prvým rozdielom oproti bežným „bojovkám“ bude pre vás pri hraní sa na samuraja štýl boja. Zabudnite na pästné súboje či kopance, hra Samurai Shodown stavila na šermiarske súboje. K tomu patrí vyčkávacia taktika, špeciálne krytie a presné mierenie pri útokoch.

Ostrie mečov
Spočiatku to môže byť frustrujúce, no ovládanie je intuitívne a časom vám prejde do krvi. Jednotlivé kombá sa naučíte rýchlo, ale know-how tkvie v tom, ako dobre poznáte svojho bojovníka a najmä súpera. To už je pôda pre hardcore hráčov, ktorí vedia niekoľko ťahov dopredu, ako druhého samuraja rozoberú alebo skôr rozporcujú. Postáv na hranie tu máte celkovo šestnásť a každá je niečím výnimočná. Chcete sa vteliť do pohyblivej Charlotte alebo skôr do obrovského chlapiska s menom Earthquake? Ak chcete siahnuť po historickej legende a typickom samurajskom bojovníkovi, potom na vás čaká Hanzo Hattori.

Epický zážitok
Pre tých, ktorí nadávali na príliš dokonalé textúry v najnovšom diele Mortal Kombat, je tu skromnejšia a viac retro nostalgickejšia stránka. Jednoducho budete mať pocit, že postavy sú akoby z nejakej anime rozprávky, v ktorej nájdete aj kus dizajnového umenia. A presne tak má pravá japonská hra vyzerať. Samurai Shodown osloví všetkých, ktorí čakajú od videohry návrat ku koreňom a nebažia po grafickom stvárnení taviacom ich hardvér. Epickejšiu bojovú hru budete v súčasnosti hľadať veľmi ťažko.

MINIMÁLNE POŽIADAVKY:
OS: Win 7 32
Procesor: Intel Core i5-750S 2.4 GHz/AMD Phenom II X4 965
Videokarta: AMD Radeon HD 7770 1 GB GDDR5 alebo NVIDIA GeForce GTX 560
RAM: 2 GB
Miesto na disku: 12 GB

 


Kto nehrá s nami, ten hrá proti nám:

Našlapaná akcia v rozvrátenom svete: Rage 2
Akčná zábava s nakazenými krysami
Vo dvojici sa nacisti likvidujú oveľa lepšie, Wolfenstein: Youngblood

Facebook Comments