Okrem obhájenia michelinskej hviezdy jej Netflix venoval hneď úvodnú epizódu svojho úspešného seriálu Street Food. Až za ňou sa predstavili ďalšie ázijské esá ako Toyo z Osaky, Dalchand Kashyap z Dillí či Florencio „Entoy“ Escabas z Cebu.

Foto: Profimedia.sk

Má 74 rokov no svojou energiou a kulinárskym umením inšpiruje mnohých, oveľa mladších šéfkuchárov už po celom svete. Niet divu, veď úžasná Jay Fai (vlastným menom Supinya Junsuta) so svojou street foodovou reštauráciou Raan Jay Fai už druhý rok obhájila michelinskú hviezdu. Nenápadný podnik v bangkockej štvrti Phra Nakhon, na rohu ulice Soi Samran Rat, sa odvtedy, ako naň prvýkrát upozornili prísni inšpektori Michelina, stal miestom, kde sa schádzajú nielen domáci, ale aj turisti z celého sveta, medzi nimi aj mnohí šéfkuchári, aby ochutnali skvelé jedlo a naživo uvideli kultovú postavu svetovej gastronómie.

Vizuálny zážitok
Varenie Jay Fai, to je skutočné predstavenie. S typickými lyžiarskymi okuliarmi už krátko popoludní začína servírovať vinúcemu sa hadovi čakajúcich zákazníkov prvé jedlá. Klasikou sa stali najmä dve z nich – krabia omeleta (khai jeaw poo) a opité rezance s krevetami (pad kee mao goong). Je obdivuhodné, ako táto žena vo vysokom veku trpezlivo rozpaľuje wok nad robustnými plameňmi, ako ju počas miešania obletujú iskry a ešte pritom dokáže vyčarovať vľúdny úsmev. Jej dcéra Yuwadee ju údajne prehovára, aby už varenie zanechala, no Jay len krúti hlavou, pretože je to jej celoživotná vášeň. Varí už päťdesiat rokov, hoci najskôr pracovala ako krajčírka.

Jej street foodovú kariéru naštartovala tragédia, keď ich dom aj s jej profesionálnym vybavením pohltili plamene a ona sa rozhodla začať variť po boku svojej mamy. Áno, uvažovala, že prvú michelinskú hviezdu vráti, pretože vedela, aké zástupy budú stáť pred jej skromnou reštauráciou, že mnohí si tam budú skôr fotiť ako ochutnávať, no nevzdala sa a práve to zrejme ocenili inšpektori Michelina opäť. Jedlá v Raan Jay Fai nie sú z tých lacných, stoja okolo 25 eur, no zážitok s tým spojený sa nedá porovnať s večerou v nablýskanej reštaurácii. Tu máte v cene zahrnutú kuchárku, ktorá si podmanila svet, neopakovateľnú atmosféru a chuť, ktorú si budete pamätať ešte veľmi dlho. Pri návšteve thajskej metropoly by ste možnosť zažiť Jay Fai pri varení rozhodne nemali zmeškať.

Foto: Profimedia.sk


Čítanie aj pre chuťové bunky:

Európska jednotka v gastronómii
Unikátne Globo: Pripravte sa na gastronomický zážitok

Facebook Comments