Vie, ako to v živote chodí a momentálne si užíva život bez vzťahu. Spýtali sme sa jej, čo ju najviac poháňa a porozprávala nám aj to, ako dokázala prekonať najťažšie obdobie.

Nie je tajomstvom, že na fotenie pre časopis BREAK ste sa tešili. Splnilo to vaše očakávanie?
Veľmi som sa tešila. Bolo to super fotenie, teším sa na výsledok.

Prečo ste sa rozhodli spojiť sa so značkou Diva’s for Women?
Diva’s je slovenská značka s výrobou priamo na Slovensku, čo už mi je samo osebe sympatické. Funkčné nápoje, ktoré má v portfóliu, majú naozaj vynikajúce zloženie a nejde o žiadne zavádzanie, dokonca sú bez pridaného cukru! Pri mojom aktívnom životnom štýle je vyberať si #podlazelanehoucinku (čiže presne tie látky, ktoré aktuálne potrebujem) úplne ideálne až nevyhnutné. Niekedy sa potrebujem nakopnúť MATCHA (pravým) čajom, inokedy sa odmeniť po náročnom tréningu vitamínovou vodou RELAX s magnéziom. V týchto horúcich dňoch často siaham po vychladenej melónovej šťave s kyselinou hyalurónovou, ktorá príjemne osvieži a zároveň hydratuje a vyživí moju pleť zvnútra.

Ktorý z nápojov (alebo účinkov)je teda váš osobný favorit?
Úplne som sa zamilovala do funkčného drinku COLLAGEN! Okrem toho, že obsahuje morský kolagén typu I, ktorý je vynikajúci na pleť, je jemne sýtený a má osviežujúcu chuť višne a ruže, to je moja aktuálna topka.

DIVA’S Functional Drink Collagen: višňa a ruža. Diamantový prsteň so zafírmi z bieleho zlata. Diamantové náramky z bieleho zlata. Náhrdelník s diamantom z ružového zlata ALOve. Foto: Adam Suchánek

Vystupovali ste v dvoch sériách populárnej reality šou Farma. Čo najzásadnejšie ste si odtiaľ odniesli?
Farma mi dala veľa, zmenila mi život, teda hlavne môj pohľad na život. Ponuka na farmu prišla, keď môj život nemal zmysel a ja som mala to najťažšie obdobie v živote, kedy som prišla o všetko. Nechcela som tu už byť. Áno, čítate správne. Bola som mladá a myslela som si, že takéto ťažké situácie sa dejú len vo filme. Nevedela som ich zvládať. Na Farme som bola tri mesiace bez telefónu, rodiny, môjho komfortu. Naučila som si vážiť si veci, jedlá, ale hlavne som spoznala aj seba v ťažkých podmienkach a uvedomila som si, že keď človek zatne zuby a vyjde zo svojej komfortnej zóny, zvládne všetko, čo chce, keď tomu verí. Po všetkých lekciách, farmách, výzvach ma v živote už nič neprekvapí. Všetko v živote prijímam, aj to dobré, aj to zlé.

Živíte sa ako fitness trénerka. Ste tvrdá a prísna alebo vás klienti dokážu obmäkčiť?
Som prísna. Keď chce človek dobre vyzerať, musí mať disciplínu, nikto so mnou nevyjednáva, vedia, že sa to nedá. Ja to robím pre ich dobro. Väčšinou sa z mojich klientok stanú moje kamarátky. Práca trénera spočíva aj v tom, že som psychológ a riešim s nimi ich problémy. Všetko je to o tom, ako sa človek nastaví v hlave. Keď bude pozitívne nastavený, tak aj to chudnutie pôjde ľahko.

Ako viedla vaša cesta až k fitness trénerke? Kto vám najviac pomohol?
Najviac mi pomohla moja mamina. Je pre mňa veľký vzor. Od malička som bola vedená k športu a potom, keď mi nevyšla herecká škola, ktorú som veľmi chcela, tak som pokračovala v športe. Pamätám si, ako mi mamina išla kúpiť prvé športové oblečenie a zaviedla ma do ženskej fitness telocvične, kde hľadali trénerky. Bola som veľmi nervózna, pretože som bola aj najmladšia. Hneď pri prvej hodine som vedela, že som sa v tom našla. Chcela som pomôcť ženám, aby sa mali radi. To ma baví, lebo viem, že sa to dá.

Diamantové prstene z bieleho zlata. Náušnice s diamantom a ametystom z bieleho zlata. Náhrdelníky s diamantmi z ružového zlata. Náramky z kolekcie NEHA ALOve. Foto: Adam Suchánek

Máte skúsenosti aj s modelingom. Čo bolo pre vás v tejto oblasti najväčšou výzvou?
Pre mňa je výzva modeling, ako i každá ponuka, čo mi príde. Nie som modelka, ale  dosť často predvádzam na móle, začo som veľmi vďačná. Keď predvádzam, tak vždy s absolútnym rešpektom a vždy sa na to dlho pripravujem. Nevyzerám, ale niekedy sa dosť hanbím.

Svet modelingu však nie je len o sláve a lesku, aké negatíva ste v ňom pocítili, zažili?
Môžem povedať, že mám asi to šťastie, že som sa stretla vždy s pozitívnym prístupom.

Dokážete byť v súkromí poriadne vášnivá a hádavá alebo ste ten typ, čo sa doma rád utiahne a schová pokojne aj do kúta?
Po dlhej dobe bývam sama, teda s mojím francúzskym buldogom (smiech), takže máme doma pohodu.  Posledné mesiace len pracujem a spím, teraz sa sústredím hlavne na seba. Muži, vzťahy, všetko išlo bokom. Som sama zvedavá, kto príde a zmení mi môj život (smiech).

Náhrdelník z kombinácie drahokamov a žltého zlata. Diamantový prsteň so zafírmi z bieleho zlata. Prsteň zo žltého zlata so 118 diamantmi ALOve. Foto: Adam Suchánek

Čím si udržiavate také krásne sexi telo?
Ďakujem! Aj keď ja si tak nepripadám, som k sebe dosť kritická, preto sa snažím športovať každý deň. Samozrejme, dávam si pozor na jedlo. Všetko je to ale o pohybe. Výhovorky neznášam, cvičím, aj keď som unavená. Šport je pre mňa relax.

Je známe, že ste si splnili sen – navštívili ste Ameriku. Neláka vás odísť za veľkú mláku navždy?
Amerika je super, bola som tam dvakrát a veľa som tam toho precestovala. Určite sa tam ešte chystám, no žiť nastálo by som tam asi nechcela. Ja som doma na Slovensku, milujem to tu, už ako malé dievča som rozprávala, že keď raz budem veľká, budem žiť na Slovensku a zoberiem si Slováka (smiech).

Ktoré miesta v Amerike vám najviac učarovali?
Najviac sa mi páčil Grand Canyon, to bolo niečo nádherné. Toto miesto by mal každý určite aspoň raz v živote navštíviť.

Objavíte sa čoskoro opäť aj na televíznych obrazovkách?
Určite mám naplánované televízne projekty, takže sa máte na čo tešiť O akej práci ste od detstva snívali? Od malička som chcela byť herečkou alebo študovať herectvo a byť v televízii. Bola som aktívne dieťa. Vždy, keď sme niekde prišli, každého som hneď zabávala, tancovala alebo sa len tak predvádzala. Bavilo ma zabávať ľudí. Keď bol kasting do filmu, prihlásila som sa. Pamätám si, ako mi maminka povedala, že tam nemôžeme ísť, pretože v dobe, keď to bolo, sme o všetko prišli a nemali sme peniaze na cestu do Prahy. Veľmi som plakala.

DIVA’S Melon Drink: vodný melón & malina. Diamantový prsteň so zafírmi z bieleho zlata. Perleťový náhrdelník s diamantmi z ružového zlata ALOve. Foto: Adam Suchánek

Chystáte na najbližšie mesiace nejaký zaujímavý projekt?
Mám svoj obchod s oblečením, v ktorom stále pracujem, niečo si aj sama navrhujem a veľmi ma to baví. Môj nový projekt, ktorý čoskoro spúšťam, je o cvičení, pracujem na ňom už dlho, tak dúfam, že bude úspešný. Budú tam všetky moje rady, skúsenosti, jedálny lístok a videá. Baví ma robiť, tvoriť a vymýšľať. Mám veľa plánov a cieľov. Nie som ten typ ženy, že čakám, kým mi niekto niečo prinesie. Mať vlastnú slobodu a fantáziu je najlepší pocit.

Sexi romantický a vášnivý večer. Čo pre vás tieto pojmy znamenajú?
Musím sa priznať, že romantická veľmi nie som. Keď je toho priveľa, príde mi to príliš presladené. Všetko vysvietené sviečkami, všade lupene ruží a romantická hudba, to vôbec nie je pre mňa (smiech). Zdá sa mi to smiešne. Keby mi toto niekto spravil, asi by som sa smiala. Takže mám rada pohodu, keď sa nejdeme na nič hrať. Niekedy som prišla na večeru v teplákoch, lebo sa mi nechcelo chystať.

Určite nemáte núdzu ani o mladších fanúšikov. Láka vás predstava vzťahu s mladým zajačikom?
Zaujímavá otázka. Myslím si, že to nie je o veku. Musí byť rozumný a vedieť, čo chce, mať to v hlave usporiadané. Vychovávať by som nikoho nechcela. Chcem vedľa seba muža, ktorý ma bude vedieť „upratať“, chrániť, ktorého budem rešpektovať, keď mi niečo povie, pretože zatiaľ si robím to, čo chcem. A keď mi sľúbi, že tu pre mňa bude, tak to aj dodrží. Slovo robí chlapa.

DIVA’S Vitamin Water Beauty Coenzyme Q10: čučoriedka & acai. Minimalistické trendy náramky z kolekcie NEHA ALOve. Foto: Adam Suchánek

Aké najvzrušujúcejšie rande ste zažili?
Musím sa priznať, že na rande som nebola ani nepamätám. Dlho som mala priateľa, teraz som päť mesiacov sama, tak uvidíme, aké vzrušujúce rande ma čaká (smiech).

V akej situácii sa vám pred mužom podlamujú kolená?
To sa mi ešte nikdy nestalo. Keď sa mi to stane, tak si ho zoberiem za muža a ešte ho aj ja požiadam o ruku (smiech).

Ste adrenalínový nadšenec? Akú najbláznivejšiu vec ste v živote podstúpili?
Som veľký adrenalínový nadšenec. Mám rada výzvy vo všetkom. Môj život je jedna veľká výzva. Tou najväčšou bola reality šou Farma a hlavne Pevnosť Boyard. Na farme som si siahla na dno svojich síl a na Boyarde tiež. Verím si pri všetkom, do čoho idem, ničoho sa nebojím. V živote som už toho preskákala veľa.

Máte česko-slovenský pôvod. Mnohí ľudia vás poznali podľa moravsko-záhoráckeho prízvuku. Museli ste trénovať, aby úplne zmizol?
Musela som veľmi trénovať, aby prízvuk zmizol. Moja maminka je Moravanka a otec Slovák, žila som pár rokov na Zahorí, tak sa všetky moje jazyky pomiešali a bol z toho riadny mix (smiech). Keď som prišla do Bratislavy, veľa ľudí mi ani nerozumelo. Bolo to rozdelené 50 na 50. Polovici sa to páčilo, pretože ma podľa toho poznali, a druhá polovica ma odsudzovala. Teraz, keď žijem viac ako päť rokov v Bratislave, zdá sa mi prirodzené rozprávať po slovensky, ale musím povedať, že chodím aj na slovenčinu.

Vyrastali ste v Hodoníne, rada sa na Moravu vraciate? Máte tam nejaké obľúbené miesto, ktoré veľa ľudí nepozná a odporučili by ste ho navštíviť?
Na Moravu sa vraciam často a rada, mám tam maminku a babičku, vždy ich zoberiem na výlet a niekde ideme. Musím ale povedať, že to tam už moc nepoznám.

Máte rovnako starého brata – dvojča. Ako si s Lukášom rozumiete a čomu sa teraz venuje?
S mojím bratom sme „parťáci“. Vždy mám potrebu ho vo všetkom chrániť. Vždy budem pre neho veľká sestra, aj keď len o päť minút staršia. Je to jediný chlap v mojom živote, ktorý je so mnou 27 rokov (smiech). Môj brat sa stará o celý môj obchod a ide mu to skvelo, teraz si založil vlastný biznis a podniká. Musím úprimne povedať, že ho veľmi ľúbim, je to jediný chlap v živote a v rodine, keď nás otec opustil, prebral miesto ochrancu. Keď mám brata, viem, že nikdy nie som sama.

Diamantový prsteň so zafírmi z bieleho zlata ALOve. Foto: Adam Suchánek

Máte pre čitateľov nejaký skvelý tip na tohtoročnú dovolenku?
Teraz som bola na Malorke na pár dní. Musím povedať, že som bola milo prekvapená, je tam krásne more, mesto je super. Moja srdcovka je stále Bali.

Prezraďte nám nejakú nevšednú záľubu, o ktorej často nehovoríte.
Neviem, či je to záľuba, ale veľa ľudí by asi o mne nepovedalo, že som skôr chlapčenská povaha. Mám viac kamarátov ako kamarátok. Bavia ma tie chlapské debaty. Vyrastala som s bratom a hrávali sme hokej i futbal. Preto aj teraz presne poznám mužské finty, mňa len tak niekto neoklame, viem v tom pekne chodiť (smiech)


LUCIA MOKRÁŇOVÁ

Narodila sa a vyrastala v Hodoníne. Spolovice je Češka, no život na Slovensku ju lákal viac. Mama Moravanka je majiteľka realitných kancelárií a podnikateľka. Otec momentálne žije v zahraničí, opustil ich počas Vianoc, keď mala Lucia s bratom len 11 rokov. Vyštudovala marketing cestovného ruchu na Morave – Strážnici. Bola hviezdou piatej a siedmej série reality šou Farma, kde skončila druhá vo finále. Momentálne žije sama v Bratislave.

Dotazník
Obľúbená speváčka: Dara Rolins
Obľúbený drink: Gin tonic
Obľúbený film: Všetky podľa skutočného príbehu
Obľúbená farba:Čierna
Obľúbený tanec: Všetky
Obľúbená destinácia: Bali
Obľúbená kniha: Mengeleho dievča
Motto: Vo všetkom a všetkých hľadaj len to najlepšie.

Foto: Adam Suchánek
Video: ms
Vizáž: Mishellbeauty
Ďakujeme partnerom fotenia: DIVA’S for Women, ALOve, Botanická záhrada UK


K téme:

Ako sme fotili Lucku Mokráňovú pre júlový Break?

7.8.2019, 12:00

Facebook Comments