Možno by sa dalo povedať „úsmevné“. Vyzerajú ako nepodarený vtip, atrapa či nebodaj až nepodarok. Niektoré boli možno (s)tvorené s rozmarom alebo istým nezdarom, no niektoré aj napriek čudnému rodnému listu sú šialene parádne, ako napríklad Morgan 3 Wheeler.

Foto: Morgan

Akože čo?
Akože premýšľame, aké vodičské oprávnenie dovolí majiteľovi trojkolesového čuda z minulého storočia jazdiť po súčasných cestách. Ale predsudky stranou. Morgan trojkolesový malý otvorený (povedzme) automobil jemne zmodernizoval, aby spĺňal predpisy 21. storočia, duša minulého ale (našťastie) zostala. Vpredu alebo rovno v čele je preto stále umiestnený vidlicový (motocyklový) dvojvalec od dodávateľa S&S (1979 cm3) s európskym výkonom 50 kW (pre ostatný svet je naladený na 60 kW) a krútiacim momentom 129 Nm (resp. 140 Nm). Prevodovka je po novom päťstupňová so spiatočkou (pochádza z Mazdy 5). A všetko zabalené do drevného kabáta vystuženého oceľovými trúbkami s celkovou hmotnosťou pod 600 kg.

Foto: Morgan

Baviť sa
Morgan 3 Wheeler je určený (ale) len na jediný účel – byť zábavný. Kožou čalúnená kabína sa podobá kabíne klasického lietadla, takže pomyselne dodáva pocit lietania na ceste. Stačí len prekročiť bočnicu a usadiť sa za volant. S jedným zadným poháňaným  kolesom sa človek za volantom isto nudiť nebude. Stačí sa len odhodlať a ísť… Len za nejakých cca 30 000 €.

Vyskúšali by sme:

Keď nevieš, čím chceš byť, ale je to veľmi cool
Ariel Nomad: Pre bláznov, ktorí si vedia užiť život naplno
Lazareth LM 847. Motorka, auto a monštrum v jednom

Facebook Comments