GRÉCKO, ostrov Karpathos – pláž Apella
Biela pláž, zeleňou prekypujúce kopce a azúrové ligotavé more. To je Apella. Malinká, len pol kilometra široká pláž vie očariť poskytnutím jedinečnej panorámy. V polovici je rozdelená skalou na dve samostatné časti. Nájdete tu piesočnatý povrch, ale aj skalné bloky, pri ktorých si prídu na svoje záujemcovia šnorchlovania, radi pozorujúci podmorský život. Pláž je síce malá, no najmä pre členitý terén tu nenájdete príliš veľa ľudí ani počas sezóny. Poteší aj bežné plážové vybavenie, ktoré v tomto prípade ale nenaznačuje stratu súkromia.

PORTUGALSKO, Algarve – pláž Benagil
Oblasť Algarve je v Portugalsku veľmi známe, no nie každý má chuť sa tlačiť na veľkých plážach so stovkami ľudí a slnečníkov. Jaskyne a celá oblasť Benagil ponúkajú tú pravú pochúťku pre objaviteľov. Krásne kamenné klenby dotvárajú pôsobivú atmosféru aj pre romantické duše, ktoré si chcú odpočinúť od hlučného davu turistov. Benagil sa pýši rôznymi vápencovými útvarmi, ktoré vedia rozohrať pôsobivú hru svetla. Samotná pláž je ukrytá pred zrakmi turistov v jaskyni, ku ktorej sa dostanete len člnom alebo pomocou výstroja pre horolezcov.

TALIANSKO, ostrov Sicília – pláž San Vito Lo Capo
Ak tužíte po pláži s bielym pieskom, pozvoľným vstupom do mora, ale nechcete sa vzdať ani možnosti výdobytkov civilizácie, San Vito Lo Capo je pláž práve pre vás. Nájdete tu množstvo bufetov i reštaurácií a v okolí je veľa možností na ubytovanie. Pláž poskytuje aj možnosti vyžitia pre priaznivcov aktívnej dovolenky. Môžete si tu prenajať malú loďku alebo si požičať vodný bicykel. Ak vám zachutí turistika, pokojne vylezte aj na neďalekú horu Mount Cofano a preskúmajte aj jaskyne v jej okolí.

K téme:

10 najzvláštnejších pláži na svete
Filmová pláž vás neprichýli ani na jeseň
Raj na zemi? Skrytá pláž v Mexiku

Facebook Comments