Ak ste ešte neboli, choďte na nudapláž. Nepreskúmané vody sú tie najzaujímavejšie.

Môžete chcieť vyvetrať „úchyláčika“, ktorý vo vás drieme, mať potrebu sa cítiť skutočne slobodne alebo ste sa len inšpirovali Homerom Simpsonom. Pre nahotu má každý svoj dôvod. Všetci sa však zhodneme, že byť „len tak“ je príjemné. Obzvlášť počas horúcich letných mesiacov. No a prečo si nahotu užívať len za zatvorenými dverami? Vyrazte na nudapláž! Možno sa budete cítiť úplne trápne a nekomfortne a možno si ten pocit zamilujete a pochopíte filozofický nudistický prístup k životu. Alebo budete mať nahé váľanie sa niekde pri vode za občasný príjemný relax. Vyskúšajte niečo nové, niečo, čo možno máte na svojom tajnom zozname vecí, ktoré treba zažiť. Veď kedy je lepší čas na takéto hlúposti než počas leta, však? Ale pozor! Nie je to až taká zábava. Aj nudizmus má svoje pravidlá, tak aby ste zostali za džentlmena.

Dobre vyberte kde
Ak sa rozhodnete svetu odhaliť vaše najukrývanejšie partie, dobre si rozmyslite, kde tak urobíte. Na Slovensku sa môže nahota na verejnosti považovať za prečin výtržníctva alebo priestupok proti verejnému poriadku. Sankcie môžu byť v extrémnych prípadoch až vo výške odňatia slobody. Avšak ak sa aj vy budete správať ako civilizovaný človek, obídete s pokutou pár desiatok eur. Ak sa vyberiete na dovolenku k moru, tiež si dávajte pozor. V Chorvátsku vás od tejto letnej sezóny môžu pokutovať už len za to, že budete v centre mesta v plavkách. Správne teda tušíte, že ak donaha, tak na miestach na to určených.

Možno vás prekvapí, koľko takýchto menej či viac oficiálnych miest je. Okrem brehov jazier, ktoré sa prirodzene stali nudistickými revírmi, máme na Slovensku dokonca viacero termálov, ktoré ponúkajú miesto pre nudistov. Vrcholom je zrejme naturistický kemp pri Zaježovej, ktorý založil holandský pár. Celkovo je na Slovensku približne dvadsať nudistických miest a ani zďaleka nejde len o nejaké minimiestočká skryté za ohyzdným kríkom. Cestovať po Európe za nudaplážami sa rozhodne oplatí. Chorvátsko, Taliansko, Španielsko či Grécko ponúkajú celú plejádu pláží pre naháčov. Od tajných malých zákutí až po veľké plne vybavené pláže. Stačí trochu prevetrať Google. Ak sa vám nechce pátrať, skúste využiť ponuky cestovných kancelárií. Už aj tie slovenské ponúkajú zájazdy pre nudistov.

Druhý uterák
A konečne sme na pláži. Ste nováčik, ktorý nevie kedy a ako sa vyzliecť? Nájdite si miestečko, zložte sa a šup so všetkým dole. Pokojne si nechajte šľapky, slnečné okuliare či klobúk, ak máte pocit, že vám to pomáha prekonať neistotu. No plavky musia preč. Ste na nudapláži! Vaším dôverným kamarátom musí byť druhý uterák. Ak ste na pláži s barom alebo lavičkami, je to hygienická povinnosť. Sadať si len tak je neprípustné! Uterák vám pomôže aj vtedy, keď sa idete prejsť alebo si len tak niekde oddýchnuť. Drobné odreniny či piesok na nechcených miestach, na všetko toto je odpoveď práve druhý uterák.

Foto: pixabay.com

Pozor na okukávanie
Keď už spokojne ležíte a máte pocit, že všetko je tak, ako má byť, s najväčšou pravdepodobnosťou príde ten moment, keď si uvedomíte, že je okolo vás naozaj veľa odhalených tajomstiev. Pre nudistov je nahé telo prirodzené, no vy ako nováčik sa budete cítiť ako v kine. Chvíľu ako na fakt hnusnom béčkovom horore, inokedy ako prvotriednom pútavom blockbustery. V žiadnom prípade na sebe nedajte poznať svoje pocity a najmä si dajte pozor na pridlhé pozeranie. Označiť vás za voyerského úchyláka nebude váhať nikto. Rozhliadať sa po okolí je absolútne v poriadku, no čumieť ako pubertiak je už problém. Musíte precítiť tú tenkú hranicu.

Pokojne ju baľte, ale…
Ak objavíte objekt svojich túžob, ktorému nedokážete odolať? Flirtovať a zoznamovať sa je, samozrejme, povolené. Avšak dávajte si veľmi veľký pozor na drobné signály, ktoré by ste v iných prípadoch ľahko prehliadli. Ženy sa nahé, aj keď ide o skúsené nudistky, cítia veľmi zraniteľne. To, čo by ste v bare zachránili dvomi vetami, vám v tejto situácii zavarí viac, než si dokážete predstaviť. Rozzúrený dav naháčov vie byť horší než ten najšialenejší inkvizítor.

Stojí? Nevadí!
Dala sa s vami do reči a je jasné, že večer bude oslavou živočíšnosti. Naozaj si to nechajte až do súkromia. Na nudapláže chodia celé rodiny a nahota sa tu nerovná neviazaným sexuálnym radovánkam. Ak vás nadchla až priveľmi, s pokojom Angličana cez seba prehoďte uterák, ľahnite si na brucho alebo vbehnite do vody. Stáva sa to, no je slušnosť nevystavovať svoje prekrvenie na obdiv celému svetu. Mimochodom, prísť na nudapláž s fotoaparátom je ako v rovnošate Ku-klux-klanu napochodovať do Bronxu.

Mohlo by vás zaujať:

Nahé telá pod holým nebom, alebo skúsili ste letný sex vonku?
Nehrajte sa na bujaka!
Lekári varujú, že trendová masáž údu narobí viac škody ako osohu

Facebook Comments