A čo tak zabudnúť na rodinu Dominica Toretta a nechať sa baviť Dwaynom Johnsonom a Jasonom Stathamom? A verte tomu, že ich slovné a akčné kreácie by utiahli aj celú trilógiu.

Buddy movie v univerze Rýchlo a zbesilo? A prečo nie? Dve najviac „badass“ postavy z celej série stáli proti sebe, no tentoraz musia spolupracovať. Uhladený zločinec, bývalý agent MI:6 Deckard Shaw (Jason Statham) musí proti svojej vôli spojiť sily so svojím protipólom. Vytrénovaný svalnatý Luke Hobbs (Dwayne Johnson), dôstojník policajného komanda, z toho taktiež nie je nadšený.

Nasadenie proti supervojakovi
Vláda ich však potrebuje, keďže ide o najlepšie pátracie esá v „brandži“. Ich cieľom má byť dolapenie superzloducha Brixtona. Prívlastok „super“ tu však nie je náhodou. Tento zlosyn je totiž geneticky upravený vojak s nepriestrelnou kožou. Že to znie šialene? Tak to si ešte počkajte na bláznivé naháňačky, dychberúce súboje, skoky a pády takmer odvšadiaľ. Žáner akčných a komediálnych buddy movie je opäť v móde, a to najmä vďaka filmom ako Hitman´s Bodyguard či Správni chlapi. Táto šialená verzia chlapskej akčno-komediálnej snímky má ešte väčšiu šancu na úspech. Bok po boku sa stretávajú ikony akčných filmov posledných rokov.

Foto: cinemart.sk

Akcia na hrane
Bezchybnú réžiu určite zabezpečí David Leitch, spolutvorca takých „nátreskov“ ako Deadpool 2 či John Wick. „Bolo to najnáročnejšie natáčanie, akého som sa kedy zúčastnil. Všetci makali nad svoje limity, čo bude na plátne určite poznať,“ povedal pre americké médiá Dwayne Johnson. Dwayne prvýkrát náročné scény natáčal aj so svojím bratrancom, ktorým je Joe Anoa’i (známy pod pseudonymom Roman Reigns), aktívny wrestlingový zápasník. Snímka však bude mať poriadne komediálny charakter. Na vtipné hlášky má patent scenárista Chris Morgan, veď jeho meno sa v titulkoch tejto série objavilo už šesťkrát. Ako hláškami a naháňačkami nabitý blockbuster dopadne, si môžete pozrieť už 1. augusta, kedy má v našich kinách premiéru.

Foto: cinemart.sk

RÝCHLO A ZBESILO: HOBBS A SHAW
Žáner: akčný
Réžia: David Leitch
Scenár: Chris Morgan
Kamera: Jonathan Sela
Hrajú: Dwayne Johnson, Jason Statham, Vanessa Kirby, Idris Elba, Eiza González, Eddie Marsan, Joe Anoa’i, Teresa Mahoney, Stephanie Vogt, Eliana Sua, Amar Adatia, Daniel Eghan, Antonio Mancino, Stella Stocker, Helen Mirren

Dobrý film, do každej rodiny:

Top Gun opäť štartuje motory: Cruise je späť!
Filmové prešľapy. Chyby neboli nikdy tak zábavné

Facebook Comments