Borderlands si za krátky čas vytvorila miliónovú komunitu a Rage sa snaží znova utrhnúť kúsok svojho „spustošeného“ koláča. Frustrácia hráčov predchádzajúceho dielu Rage spočívala najmä v stereotype. Na obrnenom „vozíku“ ste prechádzali medzi viacerými základňami a aj pri pešej „prechádzke“ všetko už pomaly vyzeralo tak, akoby to projektoval jeden unudený dizajnér. Tvorcovia z Avalanche Studios a ID software sa v tomto ohľade poučili a poskytli viac dynamiky a akcie.

Foto: bethesda.net

Čistokrvná strieľačka
Možno sa nevyhnete časom stereotypu, no vedzte, že vyšperkovaný engine s žijúcim (väčšinou vybuchujúcim) svetom je presne to, čo potrebuje moderná FPS strieľačka. Rage 2 však nie je Šialený Max. To pochopíte, keď budete svojím upgradovaným autom brázdiť kaňony a púšte. Nikto na vás nebude útočiť a žiadna akcia na kolesách sa tu nekoná. Je to škoda, pretože najmä dobýjanie jednotlivých väčších alebo menších základní je zábavné. Môžete si pritom z diaľky pomôcť aj palebnou silou vášho tátoša, no inak vám prosto slúži len na jazdu z bodu A do bodu B. Takže strieľanie a vybuchovanie tu zažijete najmä vtedy, ak to zoberiete pekne po vlastných.

Foto: bethesda.net

Scenáristi na dovolenke
Príbeh nie je príliš silnou stránkou Rage. Jeho jednoduchosť vám ale dáva aspoň voľnosť prebrázdiť časť našej zničenej planéty a baviť sa dynamickou akciou. Na začiatku si vyberáte, či chcete hrať za hrdinu alebo hrdinku a postupne zisťujete, že váš oblek dokáže aj niečo iné, ako len drsne pôsobiť. Môžete si ho vylepšovať, čo vám umožní skákať do oblakov, vidieť cez steny alebo sa bleskurýchlo uhýbať projektilom. Ak si odmyslíte otvorený svet, druhý Rage je čistokrvnou strieľačkou. Pokiaľ máte práve na poriadnu akciu chuť, nebudete sklamaní. Nečakajte však od nej prepracovaný príbeh a filmový zážitok ako pri Šialenom Maxovi.

MINIMÁLNE POŽIADAVKY RAGE 2
CPU: Intel Core i5-3570/AMD Ryzen 3 1300X
RAM: 8 GB
Grafická karta: Nvidia GTX 780 3 GB/AMD R9 280 3 GB
OS: Windows 7, 8.1 alebo 10 (64-bit)
Miesto na disku: 50 GB

Aby ste herne nevychladli:

Akčná zábava s nakazenými krysami
Vo dvojici sa nacisti likvidujú oveľa lepšie, Wolfenstein: Youngblood
Vek pary vo vašich rukách

 

Facebook Comments