Svätá Katarína nie je len prvoplánovou ozdobou názvu hotela. Bola predsa patrónkou umenia a symbolom kreativity. „Je podporovateľkou a iniciátorkou procesu tvorenia. Je to ona, ktorá ti povie: Nedívaj sa na to, čo si myslia ostatní, choď vlastnou cestou a posúvaj hranice.“Tento pre niekoho možno citát plný klišé je s hotelom prepojený na každom kroku a visí aj vo vstupnej hale.

Múza na každom kroku

Tvorivosť tu naozaj našla svoj domov. Celkovo 219 apartmánov sa nesie v štýle moderného dizajnu, ale aj umenia prevereného časom. Súčasťou plochy viac ako tisíc metrov štvorcových je divadlo, na každom poschodí nájdete aj miestnosti pre výstavy a expozície či kultúrne predstavenia. Hotel je súčasťou novej štvrte v Milwaukee spolupriestormi The Third Ward a Fiserv Forum.

Dizajnérsky tanier

Umením je tu, samozrejme, presiaknutá aj gastronómia. Nájdete tu až päť podnikov, ktoré dokážu zaujať každého správneho gurmána. Dizajn a prezentácia skvelých známych i nových drinkov, steaky z najlepších miestnych chovov či pečenie talianskej pizze sprevádzané aj artistickými výkonmi kuchárov. To je kulinársky svet Hotela sv. Kataríny.

Hotel je otvorený len od 4. júna má cieľ zaujať nielen obdivovateľov umenia, ale byť aj ich útočiskom. No o hotel má i obrovský záujem aj široká verejnosť. Booknuť izbu v letnej sezóne je tu skoro nemožné, takže radšej objednávajte aj s polročným odstupom. Ak hľadáte niečo viac než len miesto na nocľah, je to hotel pre vás.

Titulné a ostatné foto : archív hotela

Mohlo by vás zaujímať:

Keď sever príjemne chladí

Facebook Comments