Možno by ste na Yucatánskom polostrove nečakali taký symbol luxusu, ako ponúka rezort Chablé. Z jednej strany vidíte do útrob mohutného tropického pralesa, no stačí, keď sa otočíte a uchváti vás panenská pláž s bielym pieskom.

Foto: Chablé Maruma

Tradícia a luxus
Rezort otvorený koncom minulého roka je jedným z najlepšie hodnotených hotelových komplexov v súčasnosti. Ponúka 70 malých domčekov (takzvaných casitas) s vlastným bazénom a kompletným wellness vybavením aj so sprchami, ktoré pripomínajú kaskádové vodopády. Veľké terasy výhľadom na more i chodby a lobby hotela sú postavené z najdrahších materiálov v štýle starovekej mayskej kultúry. Dokonca ich navrhli aj miestni dizajnéri s indiánskou krvou. Rezort má vlastné kúpele, kde môžete absolvovať aj tradičné mayské ozdravujúce rituály. Samozrejme, tento luxus aj niečo stojí. Za jednu noc tu zaplatíte v priemere 640 eur.

Foto: Chablé Maruma

Raj pre chuťovú bunky
V rezorte nájdete aj jednu z najkvalitnejších reštaurácií v krajine. Kuchyňu má na starosti miestna gastronomická celebrita Jorge Vallejo. Dajte si jeho buritos a už nikdy neodídete! Ale na to vám stačí zjesť aj jeho obyčajný domáci chlieb či šalát s morskými plodmi. V neďalekom raw bare si zas môžete kúpiť osviežujúce smoothie zo sezónneho ovocia alebo vyskúšať skvelé jednohubky tapas. Chablé Maruma nie je snobsky pôsobiaci rezort. Dokáže skĺbiť vkusný luxus s odkazmi histórie miestnej kultúry, a pritom ponúknuť to najlepšie z Mexika.

Foto: Chablé Maruma

Mohlo by vás zaujať:

Little Polynesian: Romantika, súkromie a luxusný relax
K životu milionárov patrí aj luxusné súkromie
Skrytý raj: Harbour Village Bonaire

Facebook Comments