STING: My Songs
Ak máte radi Stinga, určite oceníte jeho aktuálnu snahu. Podobne ako viacerí ďalší speváci sa rozhodol dať nový šat svojim starším piesňam a vydať ich na kompilácii. Zo svojej bohatej diskografie si vybral pätnásť hitov a riadne sa s nimi pohral. Počuť budete Desert Rose, Every Breath You Take či Englishman  In New York.

BRYAN ADAMS: Shine A Light
Americká hudobná legenda, ktorá je už na scéne takmer štyri dekády, oslavuje novou doskou svoje jubileum. Bryan je majster textár, ktorý strháva chytľavými refrénmi a pri tvorbe nových dosiek si dokáže vybrať skvelých muzikantov na spoluprácu. Okrem Eda Sheerana nájdete v songoch napríklad aj rukopis Jennifer Lopez. Spojenie klasického pesničkársky ladeného rocku so žánrom R&B vyšlo a skladba That´s How Strong Our Love Is je ozdobou albumu. Bryan ani vo svojom veku, kedy by mu už fanúšikovia tolerovali aj to, že by točil dokola stále tie isté melódie, nezaháľa a riskuje. Jedenásť vlastných pesničiek doplnil o cover verziu hitu metalovej kapely Metallica – Whisky in the Jar. Country feeling sa jej hodí, ako i Bryanov typický „chraplák“. Mnohí kritici tvrdili, že poslednú dosku Get Up nedokáže prekonať, ale Bryan im opäť ukázal, že na to má. Shine a Light pôsobí inovatívne a zároveň nestratil nič zo spevákovej typickej charizmy.

CHILDREN OF BODOM: Hexed
Na nový hudobný prírastok metalových legiend Children of Bodom sa fanúšikovia tešili už viac ako štyri roky. Dodali im „nátresk“, v aký vo svojich apokalyptických snoch dúfali. Kapela svoju inšpiráciu dokonca hľadala aj v pokojných vodách džezu. Ale žiaden strach, stále to je to pravé metalové fínske šialenstvo. K tomu pridajte ešte hororové videoklipy a máme tu dokonalý návrat klasiky.

TOM WALKER: What a time to be alive
Pri počúvaní skladieb Toma Walkera máte pocit, že tento „folkový rocker“ je na scéne už minimálne dekádu. Vyzretý hlas vám ale nenapovie, že uplynulo len pár rokov od vydania piesne Leave A Light On, ktorá ho preslávila. Tom vie hrať na bicie, klavír a gitaru. Jeho správne „chorý“ hlas si môžete vypočuť konečne aj v debutovom albume. Štrnásť piesní vám ukáže, ako sa majú miešať žánre.

THE CHEMICAL BROTHERS: No geography
Úspešné duo Tom Rowlands a Ed Simons sa už prvým singlom Free Yourself zaslúžili o to, že príchod ich ďalšej dosky budil veľké očakávania, a to i medzi slovenskými fanúšikmi ktorí minulý rok s Chemical Brothers pretancovali večer na festivale Pohoda. Britské elektronické duo v novom albume spolupracovalo so zvučnými interpretmi ako Aurora, NENE či úspešným producentom Petrom Brownom. „Máme vždy radi, keď sa pustíme do novej muziky. Najmä vtedy, keď každý z nás príde s nejakým novým nápadom a ten zapracujeme do dosky. Hovorím najmä o skladbách Got To Keep On, MAH a Free Yourself,“ povedal člen zoskupenia Ed Simons pre portál stack.com. Doska sa dá zhodnotiť ako elektrizujúca zbierka zabŕdajúca najmä do elektro funky žánru v štýle skladby Eve of Destruction. To ešte Chemical Brothers spoznávame. Pustite si skladbu Gotta Keep On a už sa vám budú vybavovať spomienky na skladby ďalšieho elektronického mága s menom Orbital. Pritom si však stále udržiavajú svoju tvár. Tú jemne stratili v psychadelickej a vokálmi vystavanej skladbe The Universe Sent Me, no oproti stereotypu je to účinná zbraň. Album síce nevzbudil u kritikov a fanúšikov taký ošiaľ ako tie predchádzajúce, keďže ide už o deviatu štúdiovku v poradí. Je nutné oceniť snahu o originalitu a nové postupy.

RAMMSTEIN: Rammstein
Po desaťročnej odmlke konečne prichádzajú nemeckí Rammstein so svojou fanúšikmi túžobne očakávanou siedmou štúdiovkou. Medzi jedenástimi skladbami sa nachádzajú aj dva úspešné single s vydarenými videoklipmi Deutschland a Radio. Kritici sú nadšení hudbou aj textami, toto sú Rammstein v životnej forme!

Mohlo by vaše uši zaujať:

Rock-n-mob: Rockeri všetkých krajín, zahrajte si!
Jennifer Lopez je v novom klipe aj naostro

Facebook Comments