Šanghajské miesto zázrakov je viac ako len hotelový rezort. Obrovské hlavné budovy hotela sú akoby vrastené do skál a spoločne vytvárajú unikátny kaňon s jazerom a vodopádom. Symbióza modernity a prírody je tu dokonalá.

Foto: Shimao Wonderland Images

Budúcnosť stretla Matku Prírodu
„Museli sme ísť do obrovského rizika, pretože to pre nás bola veľká neznáma,“ povedal pre čínske médiá hlavný architekt projektu Martin Jochman. Príroda v kombinácii s najmodernejším hotelovým rezortom imponuje najmä návštevníkom. „Môžu liezť na 88-metrovú skalu alebo splaviť neďaleké jazero na kajakoch. Možnosti sú širokospektrálne,“ dodal Jochman. Do centra kaňonu sa môžete pokojne dostať aj helikoptérou a potom si len uľahnúť v jednej z 336 izieb. Za najlacnejšiu z nich zaplatíte za noc približne 520 eur. Wellness tu má, samozrejme, úplne iný rozmer, vaša pokožka sa doslova lieči po vodopádoch a ak si objednáte jednu zo štyroch liečebných izieb, máte zabezpečený kompletný servis od bahenných kúpeľov až po niekoľko druhov sáun so starostlivosťou priamo vo vašom apartmáne.

Foto: Shimao Wonderland Images

Chuťové bunky plesajú
Reštaurácie sú v hoteli zážitkom pre gurmánov, najmä pre milovníkov rôznych druhov rýb, ktoré kuchári pripravujú čerstvé.  Vo vodnej nádrži neďaleko hotelovej budovy ich pláva viac ako šesťtisíc. Stačí, ak vstanete o 5. h a s miestnym rybárom vyrazíte o pol hodiny na loďku uloviť si napríklad žraloka alebo lososa. Potom si už len vychutnáte čerstvú rybu na grile alebo zabalenú v sushi. V horných poschodiach nájdete podnik, v ktorom dostanete najlepší výber z tradičných ázijských jedál. A s plným žalúdkom rovno do baru! Poteší rozsiahly steampunkový Quarry bar, kde vám nalejú whisky aj za 500 eur. Najlepšie chutí kúsok za barom, kde môžete popíjať pri impozantnej vodnej šou. Rezort je zázrakom v centre čínskeho Šanghaja, z ktorého nebudete chcieť odísť, pokiaľ nevyčerpáte svoje peňažné zásoby.

Mohlo by vás zaujať:

Nová architektonická pýcha Moskvy
Nová štvrť?! Portland porastie do výšky
Dlháň z Tel Avivu zaujme jedinečným tvarom

Facebook Comments