Premyslený koncept zážitkovej reštaurácie, výber každého jedného člena tímu a vysoko nastavená a pretrvávajúca úroveň od prvého otvorenia dverí zaradili túto reštauráciu na vrchol slovenskej reštauračnej scény.  Vybrali sme desať ingrediencií tohto konceptu, ktoré sa v bežných reštauráciách len tak nenachádzajú.

Netradičné ingrediencie a prevedenia
Skvelý kuchársky tím pod vedením Braňa Križana neustále tvorí, experimentuje a snaží sa pracovať aj s ingredienciami, ktorým sa bežní kuchári nevenujú. Jedálny lístok sa neustále mení a vyvíja. Inšpiráciu je výrazne cítiť v sezónnosti. Objavili sa tu napríklad kohútie hrebene, sánka zo sumca, kačacie jazyky, sírovec žltooranžový, mlieč zo pstruha. Medzi jedno z najobľúbenejších predjedál patrí päť textúr uhorky, kde sa z obyčajnej uhorky stáva luxusné predjedlo. Ako zvykne hovoriť Peter Matyšák: „Podávame jedlá odeté vo večerných šatách.“

Vlastné produkty
Reštaurácia má priamy prístup k archívu vinárstva Matyšák. V jeho produkcii sú aj šumivé vína, viac ako desaťročné vína vyrobené metódou portského vína, sherry a mistela. Ponuka pokračuje širokým portfóliom ovocných destilátov, likérov a brandy, z ktorého najstaršie má už viac ako dvadsaťtri rokov. Miešané nápoje a limonády v Globe miešajú na báze vlastných kvalitných sirupov a hroznových štiav tiež z tohto vinárstva, kde sa nachádza aj vlastné mäsiarstvo a záhrady, odkiaľ sa do Globa dostáva kvalitná zelenina a ovocie.

Foto: Globo Restaurant

Chlieb
Ak si Globo nezamilujete pri vstupe, stane sa tak, keď vám servis začne krájať chlieb priamo pri stole. Kváskový chlieb, ktorý tu každý deň pečú, je sám osebe príbehom. Posledné hodiny pred otvorením, pani Soňa z firmy, ktorá prišla Globo poslednýkrát upratať, spomenula nahlas pred Braňom, že jej syn piekol dlhé roky chlieb pre michelinovské reštaurácie v Londýne. Braňo ju poprosil, aby jej syn pri budúcej návšteve Slovenska prišiel za ním, vraj by sa z jeho skúseností veľmi rád niečomu priučil celý tím. Pani sa zasmiala a povedala, že im práve doma umýva okná. Hneď na ďalší deň skoro ráno už piekol Karol Haring chlieb v Globe. Zostal tam takmer dva mesiace a každý z kuchárov sa pri ňom učil robiť dokonalý chlieb. Neskôr si Karol uskutočnil svoj sen – otvoril si vlastnú pekáreň v Bratislave. Zostal po ňom chlieb, ktorý v Globe podávajú s rôznymi variáciami domáceho masla z Kútov.

Degustačné menu, ktoré sa prispôsobujú
Každý deň je tu možnosť dať sa na cestu spoznávania chutí a prekvapení v niekoľkochodových menu. Dominuje sezónnosť a denné inšpirácie, často sa servírujú veci, ktoré sa na lístku nevyskytujú. Šéfkuchár so svojím tímom toto menu upravuje priamo na mieru. Someliérsky tím sekunduje vždy so správnym výberom vhodných vín. V Globe čas plynie inak, v tomto prostredí hostia radi stolujú aj niekoľko hodín. Tu sa netreba ponáhľať, ale vychutnať si každý moment.

Someliérsky tím
V každej dobrej reštaurácii nájdete pracovať someliéra. V Globe ich nájdete hneď päť, ktorí v tejto brandži pracujú dlhodobo a reštauráciu reprezentujú aj na rôznych súťažiach a v hodnotiacich komisiách. Medzi nimi tu nájdete aj sestry Kupcové, dvojičky, ktoré len tak ľahko nerozoznáte. Keď si hosť všimne, že sú dve, najprv zaváha, či toho nevypil trošku viac.

Foto: Globo Restaurant

Aperitívový vozík
Vozík, ktorý navrhol a nakreslil Dominik Baránek je vyrobený na mieru z amerického orecha, ktorý je materiálom aj pre stoly a ďalší nábytok v reštaurácii. Má vlastné elektrické chladenie, takže slúži aj ako pojazdný bar. Z tohto vozíka vám someliér priamo pri stole naservíruje aperitív, digestív alebo namieša koktail zo stále sa meniacej sezónnej ponuky.

Vertikálne degustácie
Každý štvrtok sa vo vyše 700-ročnej pivnici s vínnym barom, ktorá sa nachádza pod reštauráciou, konajú degustácie. Degustujú sa tu rôzne odrody a štýly v takzvaných slepých degustáciách, v ktorých hostia hodnotia vína a zároveň ich bodujú. Medzi unikátne degustácie, ktorými sa Globo môže popýšiť, sú vertikálne degustácie odrôd z Vinárstva Matyšák. Tu môžete ochutnať, ako chutí napríklad rizling rýnsky ako mladé víno a ako každý rok starne ako najstaršie z polovice deväťdesiatych rokov.

Foto: Globo Restaurant

Kliešte na otváranie portského vína
V Portugalsku sa staré portské vína otvárajú špeciálnym spôsobom, kedy sa nahreje pomôcka, pripomínajúca dlhé kliešte so zaobleným koncom. Tento koniec sa predtým nahrieva nad plameňom, následne sa prikladá na hrdlo fľaše. Potom sa priložia ďalšie kliešte, ktoré boli tentoraz v ľade a hrdlo sa stretom ohňa a ľadu samo odlomí. Tieto nožnice aj s celým setom vytvoril ďalší člen tímu – Ivan Putra, ktorý mal v Globe na starosti celú prestavbu a ďalej vylepšuje Globo po technických stránkach a realizuje ďalšie nápady.

Obrazy Fabiána Peréza
V Globe sa nachádza päť obrazov argentínskeho maliara Fabiána Peréza. Maliar, ktorý maľuje atmosféru starých barov ako vystrihnutých z Krstného otca, krásne ženy, tango, momenty a víno. Najobľúbenejším z jeho obrazov sa pre Petra Matyšáka stal obraz Manana de Verano, na ktorom je namaľovaný zber hrozna. Vidno na ňom dokonca slabý opar, ktorý je vo vinohradoch v skorých ranných hodinách. Tento detail si väčšinou všimne len ten, kto bol pri skutočnom zbere hrozna. S Fabiánom sa Dominik stretol osobne v Liverpoole na jeho výstave. Projekt Globa sa mu veľmi páčil.

Darček na rozlúčku
Dámy pri rozlúčke odchádzajú z Globa vždy s kvetom v rukách. Páni si odnášajú malú fľašku vína portského štýlu. V Globe cítite, že za vysokými štandardmi stojí veľká vízia Petra Matyšáka, ktorý je tým najlepším hostiteľom.

Globo Restaurant and Wine Bar
Františkánske námestie 7, Bratislava


Mohlo by vás zaujať:

Poctu Amazonke dostanete priamo na tanieri
Luxusná reštaurácia na vidieckej farme? To je Brae

Facebook Comments