Stránka list25.com priniesla zaujímavý prehľad atypických pochúťok, ktoré prešli ústnym otvorom zástupcov ľudskej rasy.

Farby
Aj tie školské na výtvarnú výchovu obsahujú chemikálie (napr. olovo), ktoré pri požití môžu spôsobiť nezvratné poškodenie mozgu a pomalému fyzickému a psychickému vývoju detí. Vo výnimočných prípadoch až smrť. Ak si teda pamätáte na spolužiaka, ktorý ochutnával pestrofarebné temperky, ten dnes nebude patriť medzi mozgových atlétov.

Krieda
Krystal (22) zvykla lízať kriedu ako dieťa. Túžba po nej ju priviedla k tajnej konzumácii. Keď svoju skrývanú závislosť prezradila rodine a priateľom, spýtala sa ich, či by to chceli vyskúšať. Nikto z nich neprejavil záujem.

Foto: pixabay.com

Batérie
Ročne prehltne úmyselne či neúmyselne batérie asi 3500 Američanov. Ak by sa ortuť z nich  dostala do krvného obehu hrozí zlyhanie obličiek. Pretože ak ostanú v žalúdku príliš dlho, tak žalúdočné kyseliny rozpustia vonkajší obal a ortuť zapríčiní otravu. Nové obaly batérii sú už navrhnuté tak, aby odolali pôsobeniu kyselín.

Sklo
Josh z amerického Ohia si prečítal knihu o konzumácii skla a rozhodol sa to vyskúšať. Za štyri roky zjedol viac ako 250 žiaroviek a 100 pohárov. Jedným dychom pripúšťa, že je viac závislý od pozornosti prekvapeného okolia ako od samotného gastronomického potešenia.

Foto: pixabay.com

Toaletný papier
Istá účastníčka televíznej relácie „My Strange Addiction“ priznala, že denne konzumuje pol rolky toaletného papiera. Má doslova pocit radosti, keď sa ho jazykom dotýka. Aj pri sledovaní filmov si ho vychutnáva radšej ako popcorn. Tej asi nikdy nehrozí prázdny držiak na toalete.

Cigaretový popol
Ako malá pojedala Bianca hrnčiarske výrobky, neskôr svoju záľubu v nekonzumných pokrmoch rozšírila na nevábny popol z cigariet. Ten jej chutí „slano“ a „odvážne“. Hoci je sama nefajčiarkou, obľúbeným „tovarom“ ju zásobuje staršia sestra.

Foto: pixabay.com

Guľôčky pri moliam
Hneď sa nám vybaví vôňa starej babičkinej skrine. Lenže pri nesprávnom používaní majú na človeka narkotický účinok. Látka naftalín môže byť hlavne pre deti nebezpečná, hlavne ak si guľôčky či tablety pomýlia s mentolovými cukríkmi.

Vylepšite si teraz chuť:

Dokonalé hranolky: Urobte si ich ako majster kuchár
Našli by ste odvahu to ochutnať?
Slnečné dobroty, to je gastronómia Karibiku

Facebook Comments