Preto v Spojených štátoch v ostatnom čase získavajú na popularite detské tábory, kde mladistvých učia ako vyrábať zaujímavý obsah, ktorý by im mohol v prípade úspechu aj niečo zarobiť, spoznať názory druhých alebo urobiť zo svojho mena úspešnú značku.

V letných táboroch sa deti učia:
1. Rozvíjať plánovacie, kompozičné, komunikačné a vodcovské schopnosti
2. Nakrúcať a upravovať videá pre Twitch, TikTok, YouTube…
3. Vytvoriť osobnú značku, určiť cieľové publikum a produkovať zaujímavý obsah.
4. Tvorbu hier

Vyškolení lektori alebo zdatní starší youtuberi popritom chlapcov a dievčatá učia, ako sa bezpečne správať na internete ako takom. Dôležitou súčasťou je poučenie o prekonaní urážlivých komentárov, ktoré môžu nájsť pod svojim obsahom, a ako sa správať pred podozrivými návrhmi od možných pedofilov. Tábory majú vekovú hranicu. Letné školy prijímajú deti väčšinou od 14 rokov, ale nájdu sa také, ktoré majú 7 rokov. Treba len dodať, že zaregistrovať sa na YouTube môžu od 13 rokov.

Náklady na jeden týždeň sa pohybujú od 185 až 1000 dolárov (cca 165 až 893 €) . Napríklad tábor „Star Camp“ v Los Angeles ponúka dvojtýždňový kurz za 750 dolárov (cca 670 €). Podľa vyjadrenia rodičov na tábore nevidia nič zlé, napríklad 17 ročný Adrian Pacino sa vďaka tomu začal zaujímať o kino a v tejto oblasti už získal niekoľko študentských ocenení.

Ako sa vyvíjala česká a slovenská youtuberská scéna?

Mohlo by vás zaujať:

7 najsledovanejších videí na YouTube za rok 2017
Miliónový Gogo: Podnikavý, kreatívny, úspešný a predsa správny chlap

Facebook Comments