Spýtali sme sa jej, ako sa jej pózovalo pre magazín BREAK a porozprávala nám aj to, ako s odstupom času hodnotí svoju hviezdnu účasť v prvom ročníku Slovensko hľadá SuperStar.

Ako vnímate fotenie pre náš magazín?
S fotografom Adamom sa poznám ešte z Gymnázia Ivana Horvátha, kde sme pred rokmi obaja študovali. Odvtedy sme sa nevideli, a až na tomto fotení sme sa náhodne stretli po rokoch, takže atmosféra bola super. Rozprávali sme sa o našich deťoch a o všetkom (smiech). Adamovi som dôverovala, keďže sme sa poznali, takže sa mi s ním dobre spolupracovalo.

Na fotkách pózujete s parádnou motorkou. Skúsili ste už takýto stroj riadiť? Aký máte k motorkám vzťah?
Motorky sú „frajerina“. Sú príťažlivé tým, že reprezentujú slobodu a takú autentickosť cestovania. Najmä v lete v zápche závidím motorkárom, ktorí celú kolónu stojacich áut elegantne predbehnú a sú vo svojom cieli nepochybne rýchlejšie. Na to, aby som riadila motorku, si však netrúfam. Mám veľa kamarátov, ktorí sú motorkári, aj ma už zviezli, a vtedy sa ich držím ako kliešť (smiech). Pred motorkami mám veľký rešpekt. V blízkej rodine sme v minulosti mali škaredú nehodu, takže si uvedomujem, čo všetko sa môže stať. Avšak chápem ľudí, pre ktorých sú motorky vášeň a nevedia si radosť z nich vynahradiť ničím iným a že motorky jednoducho potrebujú k životu.

Vlani ste po siedmich rokoch stáli na pódiu. Aký to bol pocit a čo vás presvedčilo vrátiť sa pod reflektory?
Prvé vystúpenia som mala trému, ale spievanie je zase moja vášeň, takže radosť zo spievania prevážila a vystupovanie si užívam. O to viac, že som posledné roky nevystupovala a venovala som sa iba rodine.

Foto: Adam Suchánek

Spomínate si často na časy, keď ste boli v SuperStar naozajstnou hviezdou? Čo najcennejšie ste si vtedy odtiaľ odniesli?
… že naozajstnou hviezdou (smiech). Asi to myslíte tak, že sme ako finalisti mali nesmiernu mediálnu pozornosť a spievali sme vo veľkých sálach a publikum z nás šalelo (smiech). Áno, bolo to všetko veľkolepé, lebo sme boli v prvom ročníku súťaže a keby som to mala zhrnúť, je to pre mňa doteraz úžasná skúsenosť, z ktorej čerpám a ktorá ma zocelila. Všetky naše skúšky a úspechy nám pomáhajú budovať si v živote sebavedomie a spoznávať samých seba, to je dôležité. Som vďačná, že som bola práve vtedy v tejto súťaži.

Popálili ste sa vtedy aj na niečom?
V rámci komunikácie s novinármi vyšli v médiách aj nepravdivé a nezautorizované články, ktoré ma v tom čase mrzeli, ale nechcem to dramatizovať. Človek sa popáli, keď sa sklame a sklame sa, keď očakáva niečo, čo sa nestretne s realitou, potom som zmenila svoje očakávania.

S kým z finalistov ste v užšom kontakte? Nechystáte s niekým z nich nejakú skladbu?
Na vystúpeniach stretávam Tomáša Bezdedu, ale aj Mira Jaroša. Uvidíme (smiech).

Foto: Adam Suchánek

A čo váš nový album, v akom je štádiu?
Nahrávam piesne, ktoré som si sama zložila. Celý tento tvorivý proces si vychutnávam, nahrávam aj so živou kapelou, veľa spolu skúšame, hľadáme finálny zvuk. V najbližšom mesiaci by mali byť dokončené prvé piesne, budeme k nim natáčať aj klipy.

Čím chcete fanúšikov najviac prekvapiť?
Prekvapíte len niekoho, kto od vás čaká niečo iné a nad tým sa pravdupovediac ani nezamýšľam, čo odo mňa kto čaká. Idem si svoje. To jediné mi dáva zmysel. Poslucháči sú podľa mňa vnímaví a zistia, ak sa interpret alebo autor štylizuje do nejakej polohy, ktorá mu nie je vlastná. Každý by mal teda podľa mňa robiť to, čo cíti, že mu je vlastné. Moja učiteľka spevu Lukrécia mi pri každej príležitosti pripomína, že keď niečo robíš s radosťou a s láskou, vždy v tom budeš úspešný, a to platí pre všetky oblasti života. Ktorý hudobný žáner vám je teraz najbližší? Počúvam rozmanitú hudbu, záleží od nálady. Počúvam aj súčasné veci, aj rockové veci, niekedy blues, soundtracky k filmom, niekedy počúvam rádio, pieseň za piesňou. Hudba je niečo medzi nebom a zemou, som vďačná, že viem byť jej súčasťou. To je neopísateľný pocit, ktorý poznajú všetci hudobníci a na ktorom sme závislí.

Máte vysnívaného hudobníka, s ktorým by ste si chceli zaspievať, prípadne s ním spolupracovať na albume?
V týchto súvislostiach nesnívam, ale vážim si a obdivujem veľa hudobníkov. Aj tých mojich, s ktorými už spolupracujem. Sú to všetko veľkí profesionáli, ktorí hudbou žijú.

Foto: Adam Suchánek

Na aký najvtipnejší trapas na pódiu si spomeniete?
Teraz mi napadol jeden trapas, ale nie môj. Pred niekoľkými rokmi, keď som v rámci programu spievala na súťaži Miss Universe, spadol Ján Kraus ako moderátor do diery v pódiu. To bolo brutálne (smiech). Túto situáciu však zvládol so šarmom sebe vlastným tak profesionálne, že niektorí diváci si mysleli, že ten pád mal v scenári.

Spievate si doma, aj keď napríklad varíte obed? Susedia si už zvykli?
Pospevujem si stále, v kuchyni, v kúpeľni, v aute. Zatiaľ sa na mňa nikto zo susedov nesťažoval (smiech), ale nie som zas taká hlučná. Naplno si spievam iba v skúšobni na to určenej, ktorá susedí iba s garážami (smiech). Tam platí bezvýhradná sloboda prejavu.

Nedostali ste v poslednom čase aj nejakú zaujímavú televíznu ponuku?
Rada spolupracujem s televíziami. Keď mi to časové nároky dovolia, tieto ponuky zväčša prijímam a je to pre mňa vždy veľmi príjemná spolupráca. V štáboch k jednotlivým programom pracujú samí profesionáli. Cením si, že vždy sú všetci na svojom mieste, všetci vedia, čo majú robiť, vždy všetko prebieha tak, ako má, teda podľa scenára.

Foto: Adam Suchánek

Sledujete pravidelne spevácke či talentové súťaže v televízii?
Nesledujem v televízii, aj keď ma zaujímajú. Celkovo televíziu stíham sledovať len veľmi zriedka. Svetové talentové súťaže, najmä tie spevácke, si rada pozerám na internete. Tam sú také výbery, že môžem pozerať už iba najlepších z najlepších, čo mi vyhovuje. Vždy som dojatá, keď sa to niekomu vyslovene podarí a famózne zaspieva. Súcitím s tými spevákmi, ktorí sú „vyšpičkovaní“ pred speváckym výkonom a maximálne sústredení. Keď dospievajú, tak sa zase teším s nimi, ako z nich opadne celé vypätie a užívajú si standing ovation (smiech).

Pre mnohých mužov ste stelesnením krásnej energickej ženy. Nemajú pred vami muži odstup?
Dúfam, že majú predo mnou rešpekt (smiech). Všetky ženy by mali byť mužmi rešpektované. Vzájomná úcta je pre mňa základ komunikácie. Bez toho predsa ani nie je o čom.

Cítite sa lepšie v sexi róbach alebo si viete dopriať aj teplákové pohodlie?
Popri deťoch preferujem pohodlie a praktickosť, predsa nebudem naháňať deti v „štekloch“ (smiech). Potom si viem vychutnať, keď si oblečiem úzke šaty a k tomu si obujem topánky na opätku, ako každá žena.

Foto: Adam Suchánek

Čo na mužoch najviac obdivujete?
Obdivujem a vážim si, keď je na nich spoľahnutie, keď sa vedia ovládať, keď sú priateľskí a ochotní, teda to isté, čo aj na ženách.

Máte radšej temperamentných a vášnivých mužov alebo skôr pokojnejšie a rozvážnejšie povahy?
Ja sa cítim príjemne v spoločnosti dobrých ľudí. To je celé.

Ktorá krajina vám najviac z hľadiska temperamentu ulahodila?
Mám rada teplo, slnko a more. Každý národ má svoje špecifiká, ale tie možno naozaj precítiť až v uliciach po dlhšom čase, nie na dovolenke v rezorte. S deťmi si poznávacie dovolenky neviem predstaviť. V dovolenkových destináciách je pre hostí väčšinou pripravený aj miestny hudobný program, ten sa mi skoro vždy páčil. Mám rada aj zasnené chorvátske pesničky, aj kubánske kapelky. Ale najlepšie mi je na Slovensku, lebo tu mám svoju rodinu, priateľov a zázemie. Len tie zimné mesiace by sa mohli skrátiť.

Foto: Adam Suchánek

Pri akom adrenalínovom športe ste si išli takmer zničiť hlasivky?
Naposledy to bolo vtedy, keď som s krikom povzbudzovala našich hokejistov na námestí v roku 2002, vtedy sme sa stali majstrami sveta. Teraz už povzbudzujem kultivovane, nezachrípnem pri tom (smiech).

Na nočný život už ako dvojnásobná matka zrejme nemáte veľa času. Keď sa však naskytne príležitosť, ako takú noc prežívate? Vyrazíte šantiť do ulíc či skôr decentne – kino a pohárik?
Na diskotéke sa ocitnem, keď tam oslavuje moja dobrá kamarátka. Vtedy sa zabávame, ale inak nevyhľadávam hluk a blikanie (smiech). Celkom často v poslednom čase navštevujem divadelné predstavenia, mám takú moju kultúrnu „parťáčku“, ktorá vždy sa tam spolu výborne odreagujeme. Niekedy si ideme ešte posedieť, porozprávame sa. Mám rada komédie. Niekedy si ideme ešte spolu posedieť, porozprávame sa.

Ste ambasádorkou známej značky Klenoty Aurum. Ktorý šperk z ich kolekcie nosíte najradšej? Je s tým spojená aj nejaká pekná spomienka?
Klenoty Aurum majú teraz v ponuke krásne nové kolekcie – náušnice, náramky aj náhrdelníky. Mám už medzi nimi svoje najobľúbenejšie. Pre ambasádorstvo ich siete klenotníctiev ma presvedčila aj univerzálnosť ich ponuky šperkov, spomedzi ktorých si môžete vybrať takmer úplne všetko – výborné na tom je to, že majú šperky na každý deň, ale aj brilianty v totálne dostupných cenách. Teraz nosím také ružencové jemné retiazky, veľmi sa mi páčia, často si medzi nimi ani neviem vybrať a dala by som si ich najradšej naraz (smiech). Niekedy mi šperk tak sadne, že ku mne už patrí. Ak si ho ráno náhodou zabudnem, tak mi počas dňa až chýba, lebo sa v ňom cítim dobre.

Foto: Adam Suchánek

MARTINA SCHINDLEROVÁ
Narodila sa 29. júna 1988 v Bratislave. Zažiarila už ako 16-ročná v prvej sérii Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila druhá po Kataríne Koščovej. Svoj prvý album Patríme k sebe nahrala v Belgicku s producentom Stanom Šimorom. Doska získala platinovú platňu za predaj 10-tisíc hudobných nosičov. V roku 2008 vydala album Čo sa to tu deje, na ktorom spolupracoval producent Oskar Rózsa a textár Peter Kollár. V súčasnosti znova prijíma ponuky na verejné vystupovanie a pripravuje aj nový album. Martina je aj absolventka práva na Paneurópskej vysokej škole. V súčasnosti si robí doktorát z občianskeho práva na Univerzite Komenského v Bratislave, kde momentálne žije aj s dvomi deťmi.

Dotazník
Obľúbená skladba: Je ich veľa. Napríklad Dream on od Aerosmith.
Obľúbený film a herec: Napríklad Johnny Depp. A sú oddychové filmy, ktoré si rada pozriem znova, ako napríklad Pulp fiction, Frida alebo rozprávku Byl jednou jeden král s Janom Werichom.
Vysnívaná destinácia: Nič konkrétne mi nenapadá. Všade sa mi páči, kde je teplé more, piesok a príroda. Ostrovy majú svoje čaro. Ideálne tam, kde je možnosť sa aj potápať.
Obľúbený nápoj: Voda.
Kniha vášho života: Takú, ktorú by som nazvala knihou môjho života, som ešte fakt nečítala.
Životné motto: V poslednom čase je to motto: Nevyhováraj sa na druhých

Foto: Adam Suchánek

Foto: Adam Suchánek
Ďakujeme partnerom: ITAL MOTO s.r.o. a Klenoty Aurum

Mohlo by vás zaujať:

Ariana Grande je sexi a silnejšia než kedykoľvek predtým
Christina Aguilera odhalila prsia. Je za tým hlbšia myšlienka, odkazuje!

Facebook Comments