Rovnomenná séria románov z pera Dmitryho Glukhovskeho bola aj v digitálnej podobe takmer bezchybná. Čo jej však chýbalo, bol príbeh, ktorý hlavného hrdinu Arťoma zavedie mimo úzkych koridorov metra hlavného a zdevastovaného hlavného mesta Ruska.

Bádanie v troskách
Nie, temné zákutia v podzemí nevymizli, no tvorcovia sa trošku pochlapili a ponúkajú nám novú zničenú krajinu, ktorú budete postupne dychtivo objavovať. V koži Arťoma hľadáte pôvod signálu, ktorý sa ozýva z oblasti neďaleko hlavného mesta. Sú tu ďalší preživší alebo ide len o zbožné prianie? Tvorcovia vymysleli veľmi zaujímavý spôsob, ako sa dostanete do rôznych oblastí, ktoré rozdelili na štyri ročné obdobia. Metro jednoducho zameníte za vlak. Krásny dobový tátoš je príjemným osviežením. Tu si odkladáte zásoby, zhovárate sa s NPC postavami a plánujete ďalšie misie. Kto miluje starý dobrý crafting, bude tiež nadšený. Vylepšíte si svoju zhrdzavenú pištoľ, starý dobrý AK-47 a vytvoríte vlastné náboje.

Viac voľnosti
Dosť bolo koridorov! Poviete si po tom, čo ste už unavení z posledných dvoch dielov tápali v tme a masakrovali hordy mutantov či nepriateľských vojakov. Tentoraz tu máte dlhoočakávanú voľnosť. Mnohí síce namietajú, že jej mohlo byť viac, a, samozrejme, nie je to žiadne GTA, ale verte, že občas pri hľadaní nábojov či potrebných predmetov sa medzi ruinami mŕtvej krajiny stratíte. Musíte používať ručné mapy a dobre počúvať informácie z brífingov danej misie. Grafický „engine“ síce nie je dokonale spracovaný, a najmä v hre tieňov, svetla a otvoreného sveta sa „frame rate“ poriadne zníži. No hru rozbehnete aj na starších zostavách na priemerné detaily, čo je len dobre. Postapokalyptický svet roku 2035 vás ale dizajnom misií pohltí. Jednoducho atmosférickejšiu hru na trhu len tak nenájdete.

METRO EXODUS
(Minimálna požiadavky)
• Windows 7/8/10
• Intel Core i5-4440
• 2 GB, NVIDIA GeForce GTX 670/ GTX 1050/ AMD Radeon HD 7870
• 8 GB RAM
• DirectX 11

Ďalšia dávka herného adrenalínu:

Dirt Rally 2: Z kaluže do blata s úsmevom
Resident Evil 2: Klasika s vyhladenými vráskami
CREW, arkáda,ktorá prešla zmenami

Facebook Comments