Tí, ktorí chodia pravidelne poľovať, však na takéto víkendové „oddychovky“ doslova nedajú dopustiť. Nie je to však len o tom, že si kúpite pušku, pôjdete do lesa a ulovíte nejaké zviera. Dobrá poľovačka pozostáva z množstva menších či väčších detailov, na ktorých si treba dať záležať. Poďme sa pozrieť na to, aké detaily to sú.

Loviť len v revíroch a s preukazom

Určite vám je jasné, že pytliactvo je trestný čin. Preto lovte len v revíroch, ktoré sú na poľovačku určené, a samozrejme s platným preukazom. A dodržiavajte zásady bezpečnej poľovačky, aby pri nej nikto neutrpel nejakú škodu alebo ujmu na zdraví. Bolo by to len a len na škodu a spôsobilo by to zbytočné problémy.

Základom je posed

Práve poľovnícky posed je základom pre úspešnú poľovačku. Môžete mať tú najlepšiu pušku, to najkvalitnejšie puzdro na vzduchovku či ďalšie „vychytávky,“ ak si však posed určíte zle, tak neulovíte nič. V zalesnenom teréne je lepší nižší posed, t.j. na menších stromoch, na rovine je zase lepší vyšší posed, pretože môžete loviť na väčšiu vzdialenosť. Potom je však trochu ťažšie zamieriť na kratšiu vzdialenosť, všetko je však o vašej zručnosti a skúsenostiach, ktoré s poľovaním máte.

Chráňte aj svoj sluch

Na dobrú poľovačku samozrejme potrebujete pekné počasie, trpezlivosť, a taktiež ochranné prvky. Nevyhnutnosťou sú chrániče sluchu, aby ste po výstrele pušky nebodaj neohluchli. A taktiež dôležité sú napríklad ochranné okuliare, ktoré vás chránia pred úlomkami vetví či ďalšími prírodnými materiálmi. Skrátka, ak si chcete poľovačku naozaj užiť a nebáť sa nejakých nešťastných následkov, myslite na bezpečnosť seba i kamarátov, ktorí s vami poľujú.

Mohlo by vás zaujať:

Malý meč Jima Bowieho
Rýchle šípy

Facebook Comments