Philips pod produktovou radou OneBlade ponúka päť holiacich strojčekov, ktoré majú prívlastok tvarovač a zastrihávač fúzov. Naša dlhodobá skúsenosť s modelom OneBlade Pro QP6510/20 je viac ako pozitívna. Na testovanie sme však tentokrát dostali OneBlade QP2620/20. Ide o nižší model, ktorý však má svoje špecifikum.

V balení nájdete okrem holiaceho strojčeka trojicu hrebeňových nadstavcov s dĺžkami 1, 3 a 5 milimetrov. Špecialitou tohto modelu je holiaci brit určený na holenie tela, napríklad hrude či podpazušia, ktorý je opatrený ochrannými lamelami, aby ste sa na citlivých miestach neporanili. Ak by sa vám nechcelo brit vymieňať, pribalený je tiež troj milimetrový nadstavec na holenie tela. Čo nás potešilo je kryt na ochranu nasadeného britu. Drobnosť, ktorú istotne oceníte počas cestovania.

Perfektná výdrž batérie

Samotné telo strojčeka je ľahké a dobre sedí do ruky. Farebné prevedenie je možno skôr pre mladšie ročníky, no občas je dobré rozbiť stereotyp farieb niečim živým. Na tele modelu OneBlade QP2620/20 nenájdete indikátor stavu batérie, čo je trochu škoda. Kontrolná LED dióda je len na nabíjacom adaptéri. Mimochodom, výrobca uvádza, že batéria je nabitá za osem hodín na 45 minút intenzívneho používania. V praxi to znamená toľko, že ak občasne necháte cez noc strojček v elektrine, budete ho bez problémov používať vždy vtedy, keď to práve potrebujete.

Čo nás potešilo je spracovanie jazýčka na výmenu britu. Je farebne odlíšený, jasne označený a nemá mechanizmus, ktorý by ho vracal po vysunutí do pôvodnej polohy. Jednoduché riešenie, ktoré by ste možno chceli vylepšovať, no úplne zbytočne. Výsuvný jazýček je dokonale funkčný a komfortný na používanie. Vyšší spomínaný model ho má viac prepracovaný, čo paradoxne viedlo k nižšiemu užívateľskému komfortu.

Odhalený brit, funkčný brit

Hlavným benefitom OneBlade QP2620/20 v porovnaní s vyššou Pro radou je odhalenie britu. V Pro triede sa z tela strojčeka tiahnu dva postranné stĺpiky, ktoré na jednaj strane chránia brit pred poškodením, na strane druhej sa veľmi nekomfortne pri takomto riešení používa obojstranné ostrie britu. V prípade OneBlade na tvár a telo si môžete priložiť brit k holenej partií presne tak, ako vám to vyhovuje a je pohodlné a nič vás nebude obmedzovať.

Samotné holenie, zastrihávanie alebo tvarovanie brady je absolútne bezproblémové. Môžete sa rozhodnúť ako pre suché, tak pre mokré holenie. Naše odporúčanie je, že ak nepotrebujete mokré holenie kvôli citlivej pokožke, hoľte sa na sucho. OneBlade má holiaci brit prepracovaný tak poctivo, že pena, mydlo, či čokoľvek iné bude pre vás len zbytočné zdržovanie sa. Certifikácia vodeodoľnosti je IPX7, teda sa nemusíte báť čistiť strojček pod tečúcou vodou.

Celkom odhaleným britom a pohodlným využívaním obojstranného ostria dokážete so strniskom, či bradou, robiť doslova čokoľvek. Zrejme vás prekvapí, že sa s OneBlade na tvár a telo dokážete oholiť skutočne na hladko. Teda aj pri tvarovaní brady či strniska nebudete musieť nič dočisťovať žiletkou.

Pri holiacich strojčekoch, zastrihávačoch a tvarovačoch je témou dokedy bude strojček dostatočne ostrí. V prípade OneBlade je naša skúsenosť z dlhodobého používania taká, že prvé razy budete doslova nadšení z toho, ako brit perfektne holí. Po pár týždňoch zaregistrujete otupenie, no nie tak výrazné, že by vás strojček pri holení trhal či šklbal. Tu sa ostrosť ustáli a môžete sa holiť ďalšie mesiace. Výrobca uvádza, že brit vydrží až štyri mesiace používania. Podľa nás, ak si len udržiavate bradu či obnovujete oholené línie, vydržíte s jedným britom aj dlhšie. Pri intenzívnom používaní a holení celého tela je výdrž veľmi individuálna.

Zvládne viac ako len bradu

Holenie tela s OneBlade na tvár a telo? Ochranné lamely na citlivé partie fungujú dobre. Ani pri rýchlom holení sa nám nestalo, že by sme sa porezali. Rovnako brit veľmi dobre berie ako jemné chĺpky, tak tie hrubšie. V skratke, naozaj pohodlne a rýchlo sa oholíte od členkov až po krk. Je tu však jedna drobnosť. Ak preferuje dokonale hladné oholenie, musíte brit vymeniť za ten bez ochranných lamiel. Telová hlava necháva kratučké chĺpky. Je to však celkom prirodzené, nakoľko žiaden strojček, ktorý má akýkoľvek nadstavec na ostrí vás dokonale hladko neoholí. Na druhej strane je to tiež vec toho, čo od strojčeku očakávate. Ak vám ochlpenie stačí skrátiť, či upraviť, nebudete mať najmenšie výhrady.

Philips s OneBlade, a obzvlášť s OneBlade OneBlade QP2620/20 ako komplexným holiacim strojčekom, triafa do čierneho. Či sa s holením nechcete zbytočne piplať alebo práve naopak ste holeniu ochotný venovať čas pre dokonalý výsledok, s OneBlade budete nadmieru spokojný. Teraz už na celom tele.

Facebook Comments