Letecká spoločnosť EVA Air z Taiwanu vyzvala spoločnosť Designworks, aby navrhla nové sedadlo do business triedy, ktoré jej uľahčí konkurenčný boj s inými leteckými dopravcami. Za cieľ si stanovila strategicky zachovať prepojenie s tradičnými prvkami značky, ale pritom opustiť „konvenčný“ koncept tradičných sedadiel a vydať sa smerom vyspelejšieho dizajnu, ktorý umožní ponúknuť pasažierom výrazný a osobitý zážitok. Spoločnosť Designworks sa pri tejto výzve rozhodla zamerať na komplexný zážitok pasažierov v kabíne lietadla vrátane servírovania jedál a praktických konštrukčných prvkov, preto pristúpila k zmenšeniu úložnej plochy v záujme rozšírenia priestoru na produktivitu a zábavu. „V čase narastajúcich očakávaní spotrebiteľov vzhľadom na ich každodenný kontakt s niektorými značkami sa musia spoločnosti pôsobiace v oblasti mobility neustále prispôsobovať prudko sa meniacim potrebám zákazníkov,“ hovorí Johannes Lampela, dizajnový riaditeľ štúdia Designworks v LA. „V prípade leteckého priemyslu to znamená hľadanie rovnováhy medzi flexibilitou a štruktúrovaným prostredím, zaistenie súkromia bez pocitu izolácie, ako aj neobmedzenej konektivity v rámci luxusného a príjemného prostredia. Všimli sme si, že business trieda spoločnosti EVA by sa potrebovala zamerať na poskytnutie sviežejších a podmanivejších zážitkov pasažierom vďaka zladeniu služieb, dizajnu a značky. Naším cieľom bolo vziať osvedčenú platformu sedadla a vytvoriť z nej pre značku EVA niečo jedinečné,“ pokračuje.

Na mieru
Čerpajúc inšpiráciu vo svete architektúry, sedadlá dotvárajú cielene tlmené teplé farby, ktoré sa vzájomne dopĺňajú s farebnými prvkami typickými pre osobité služby, a doplnky spoločnosti EVA. Tento dizajnérsky štýl vytvára plynulý priestor s prirodzene integrovanými prvkami a rozsiahlymi vodorovnými pracovnými plochami, čím sa zameriava na aktívnych cestujúcich hľadajúcich produktívne a zároveň upokojujúce prostredie. Vďaka vlneným kobercom, pravej koži a bohatým tkaninám vytvoreným na mieru sa zo sedadla stáva skutočne luxusný produkt, ktorý je súčasne pohodlný a odolný. V rámci celej zákazníckej skúsenosti bola venovaná maximálna pozornosť detailom – dokonca aj výber farby uniforiem palubného personálu počas servírovania jedál bol dôkladne naplánovaný a prepracovaný – s cieľom vytvoriť prémiové prostredie, jedinečné pre spoločnosť EVA.

press.bmwgroup.com

Ekonomická trieda preferuje opak
O veľkom pohodlí zjavne nebudú môcť hovoriť pasažieri nízkonákladových aeroliniek, pre ktorých talianska firma Avio Interiors nedávno predstavila nové sedadlá s vyšším sklonom, menším priestorom pre nohy a cestujúci budú v podstate letieť postojačky. Za všetkým treba hľadať úsporu miesta o 20 percent a snahu o vyššiu obsadenosť lietadiel. Nové odľahčené sedadlá majú byť namontované do lietadiel určených na krátke lety. Hoci je podľa výrobcu komfort pre pasažierov prijateľný, asi až ostrá prevádzka ukáže, nakoľko sú ľudia ochotní lietať v takejto polohe.


Foto:
press.bmwgroup.com

Mohlo by vás zaujať:

Posledný mohykán v kabíne
Letisko Tenzing-Hillary v Nepále je šialené
Ako prvý Slovák lieta na Dreamlineri

Facebook Comments