Nejeden človek je milovníkom čokolády a rád si dopraje tú najlepšiu. Kakao je základnou surovinou na výrobu čokolády. A práve ono je tým spomínaným pokladom, ktorý si Ekvádor na svojom území stráži. Táto krajina má najlepšie kakao na celom svete, a tak vyrába aj najlepšie čokolády na svete.

Takto rastú ekvádorské kakaá na kakaovej plantáži.

Existujú dve kategórie kakaa: jemné (aromatické) a hromadné (bežné) nižšej kvality. Ekvádor je najväčším producentom jemného kakaa na svete, keďže na jeho území je koncentrovaných viac ako 70 % svetovej produkcie tohto druhu. Hoci jeho celková produkcia je oveľa nižšia ako v afrických krajinách (Eritrea či Pobrežie Slonoviny), jeho kvalita je vo všeobecnosti oveľa vyššia. Práve v Ekvádore sa na kakaových farmách zbierajú tie najlepšie kakaá na svete. Najznámejšie kakao v Ekvádore je Nacional alebo Arriba, ale najrozšírenejším je CCN-51 alebo Don Homero. Je veľmi ľahké ich rozlíšiť, pretože v prvom prípade je klas zelený (keď nie je zrelý) alebo žltý (keď je zrelý) a v druhom prechádza z purpurovej farby na červenú. Kakao Nacional sa pestuje hlavne v provinciách Los Ríos a Guayas na juhozápade krajiny a niekoľkokrát už vyhralo svetové ocenenia ako to najlepšie.

Detailný pohľad na najlepšie kakao na svete.

Dobrodružná cesta
Keďže kakao je v Ekvádore jedna z popredných tém, existuje aj tzv. Ruta del Cacao, čo je cesta pozostávajúca z niekoľkých zastávok, počas ktorej sa dozviete všetko o kakau – návšteva kakaových fariem, ukážka jeho spracovania a následnej výroby čokolády, degustácia kakaových produktov, teda všetko pre nadšencov tohto ekvádorského pokladu. Túto dobrodružnú cestu po stopách kakaa nájdete v provinciách Guayas a Los Ríos. Pre najskalnejších fanúšikov tohto produktu existuje možnosť ísť priamo na farmy k miestnym poľnohospodárom v rámci agroturizmu a zažiť jedinečnú skúsenosť každodenného života ľudí, ktorí pracujú s kakaom a vyrábajú čokoládu.

Autor si pochutnáva na pravej horúcej čokoláde pri úžasnom pohľade na Quito.

Ďalšou, avšak menšou oblasťou, kde sa produkuje kakao Nacional, je región Amazonas alebo Oriente, čo je územie s Amazonským pralesom. Miestni indiánski poľnohospodári a farmári zvaní Kichwa sú zoskupení v asociácii Kallari a vyrábajú organické kakao spolu s gurmánskymi čokoládami. Miestnou špecialitou je značka Sacha ako jedna z najkvalitnejších v krajine. Od kakaa sa už dostávame priamo k najznámejšiemu kakaovému produktu – čokoláde. Pre každého a aj pre mňa bolo veľkým zážitkom ocitnúť sa v krajine, ktorá vyrába najlepšie čokolády na svete. V Ekvádore existujú obchody priamo zamerané len na čokolády, kde okrem veľkého výberu môžete takmer všetky značky a príchute aj ochutnať a posúdiť, ktorá vám chutí najviac. Značka Pacari, s organickými čokoládami vyrobenými výhradne z najlepšieho kakaa Nacional, je najlepšou značkou na svete vzhľadom na počet víťazstiev v International Chocolate Awards (medzinárodné ocenenie najlepšej značky čokolády na svete). Ich továreň je malá, nemôže ju navštíviť a nemajú ani vlastný obchod, ale čokolády tejto značky nájdete v každom kúte Ekvádora. Tieto čokolády majú menšiu veľkosť ako tie, ktoré bežne poznáme z našich obchodov. Nie nadarmo sa vraví, čoho je menej, to je kvalitnejšie. Tu máte k dispozícii príchute ako marakuja, andská ruža, machovka čerešňová,strom guayusa, rastlina hierba luisa, rastlina alojzia citrónová. Spomedzi ďalších významných ekvádorských  značiek spomenieme República del Cacao, Hoja Verde, Takal, Tavoro, Mika, Kacau. Mňa oslovila aj čokoláda Caoni, ktorá patrí do prvej trojky najlepších v krajine. Ekvádor je svetová veľmoc kakaa a čokolády. Ľudia na uliciach bežne jedia čokoládu alebo si pochutnávajú na tradičnej horúcej čokoláde, najlepšie s krásnym výhľadom na hlavné mesto, ako som to robil ja.

ZAUJÍMAVOSTI:

– Aj napriek tomu, že Ekvádor produkuje len asi 200-tisíc ton kakaa z celkových 4 miliónov ton svetovej produkcie a patrí mu až 7. priečka zo všetkých svetových výrobcov, ekvádorské kakao je najlepšie.

– Kakao Don Homero má v krajine oveľa vyššiu produkciu (2100 – 2500 kg/ha) ako kakao Nacional (300 – 400 kg/ha). Je to hlavne z toho dôvodu, že kakao Nacional je krehkejšie a náchylnejšie na choroby, kdežto kakao Don Homero je tolerantnejšie a odolnejšie voči nim.

– Ceny za spomenuté značky sa pohybujú rôzne. Značky ako Pacari, Caoni, Hoja Verde a iné sa dajú kúpiť v rozmedzí 2 – 5 USD/ks, Takal je už trochu drahší, okolo 4 – 8 USD/ks a najdrahšou značkou v bežných obchodoch je luxusná República del Cacao v cene 8 – 12 USD/ks. Existujú aj značky súkromných osôb (poľnohospodári, farmári, podnikatelia), ktorí vyrábajú svoju vlastnú čokoládu a cena za kus sa v takomto prípade pohybuje okolo 20 USD a vyššie

Michal Hertlík – je cestovateľ, fotograf, dobrodruh, zberateľ, španielčinár, sprievodca. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu, takže ho zaujíma dianie vo svete, geopolitika, história a geografia. Jeho najväčšou vášňou je cestovanie, behanie po svete, objavovanie nových krajín a ich kultúr, rozprávanie sa s miestnymi ľuďmi, skúmanie ich zvykov a tradícií.

 

Foto: Michal Hertlík

Mohlo by vás zaujať:

Galapágy: Ekvádorská perla Pacifiku
V záplave masiek proti nečistým silám

 

Facebook Comments