Dajte im šancu a budú vám robiť spoločnosť počas celého roka v každej možnej situácii.

Ak budete pátrať v histórii alkoholu, dostanete sa zväčša ku koreňom medicíny. Obzvlášť to platí pri likéroch. Tie sa prezývajú potomkami bylinnej medicíny a ich zrod bol zrejme v kláštoroch po celej stredovekej Európe. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vôbec prvé likéry objavili v Taliansku, odkiaľ sa postupne začali rozširovať do Francúzska. Za túto migráciu môže Katarína Medicejská, ktorá ich nakúpila v Toskánsku a po svadbe s kráľom Henrichom II. ich priviezla do manželovho rodiska. Komerčný predaj sa však začal v Holandsku. Najstaršia pálenica, ktorá svoju výrobu zamerala na likéry, Bols, funguje dodnes. Spoločnosť tvrdí, že bola vôbec prvou v histórii, ktorá oficiálne začala likéry predávať v roku 1575.

Zachvátili Ameriku
Prenesme sa o približne tristo rokov smerom do súčasnosti. Kuchárske knihy vydávané v Amerike v 19. storočí sú plné receptov na likéry. Viacerí gastrohistorici dokonca hovoria o výraznej vlne popularity týchto nápojov. V tej dobe sa domáce likéry rozdeľovali na medicínske a dezertné. Tekutý sladkastý alkoholický nápoj sa perfektne hodil namiesto koláča po večeri. Status dezertu si držali pomerne dlho. Zmena prišla až koncom 90. rokov, kedy barmani objavili svet likérov a začali ich využívať v koktailoch. Práve tu sa odštartovala popularita až neónovo farebných miešaných nápojov s prehnanými ozdobami. Nespútaný trend sa pomerne rýchlo rozšíril do celého sveta. Prirodzene naň začali reagovať aj výrobcovia alkoholu. Tí však neuchopili svet likérov práve najrozumnejšie. Nápoj vnímali ako hustý, sladký, s miernym množstvom alkoholu a začali vyrábať najrôznejšie šialenstvá zväčša zo surovín, ktoré sa dajú s miernym prehnaním nazvať odpadové. Finálne produkty mali s kvalitou pramálo spoločné, barmani o takéto likéry stratili záujem a ich popularita sa doslova rútila ku dnu.

Späť na scénu
Likéry práve zažívajú akúsi renesanciu. Trend používať prvotriedne kvalitné suroviny vracia tento druh alkoholu do barov a do receptov miešaných nápojov. Navyše ide o kategóriu, ktorá je doslova rajom pre kreativitu. Európske pravidlá o likéroch hovoria, že ide o liehovinu, ktorá má 100 gramov cukru na liter, v prípade čerešňových likérov len 70 gramov na liter, horcový má mať 80 gramov cukru na liter. Pravidlá ďalej hovoria o minimálnom obsahu alkoholu 15 % a že ide o dochucovanie hospodárskeho etylalkoholu alebo destilátov. Tu sa pravidlá v podstate končia. To je aj dôvod, prečo je svet likérov taký bohatý, rozvetvený a prečo by ste ho skúmali zrejme aj celý život a stále by ste dokázali nájsť niečo nové.

Čas tvorí charakter
Ak sa pokúsime o základnú kategorizáciu, môžeme začať tým, aký druh alkoholu je na likér použitý. Od neutrálnych obilných destilátov cez gin až po whisky sa môže použiť čokoľvek. Ďalším krokom je macerácia alebo infúzia, ktoré môžu trvať od niekoľkých minút až po roky. Maceruje sa ovocie, orechy, kvety, korenie či bylinky. Použitý alkohol absorbuje ich vône, chute a esencie. Infúzia má rovnaký základ, no pre efektívnejšiu extrakciu chutí sa využíva zahrievanie. Ak prebehne jeden z týchto základných procesov, pridá sa cukor alebo med. Nasleduje dozrievanie, počas
ktorého sa spájajú chute a vzniká charakter budúceho likéru.

Nielen husté
Možno ste zo svojho zorného poľa likéry vytesnili, pretože si okamžite predstavíte ten vaječný. V tom prípade sa pýtate, kde sa stratili suroviny, ktoré nápoj zahusťujú. Musíme vás trochu poopraviť. Aby sme niečo mohli nazvať likérom, nie je podmienkou, že to musí mať hustejšiu konzistenciu než bežný alkohol. Do kategórie likérov totiž spadá napríklad aj anízové Ouzo z Grécka. Variácií je teda naozaj množstvo.

Zoznámte sa
Ako sme už spomínali, svet likérov nie je obmedzený v zásade takmer ničím. Aj napriek tomu sú však niektoré suroviny populárnejšie než iné, a tak veľmi prirodzene vzniklo zopár základných kategórií, do ktorých likéry môžeme zaradiť. Najpopulárnejšou kategóriou sú likéry z ovocia, citrusov a zeleniny. Sem patrí napríklad talianske limoncello z citrónov, zrejme najznámejší likér curacao, ktorý sa vyrába z pomarančov, či dobre známe cherry. Ak sa pýtate konkrétne na zeleninovú kategóriu, tej vládne Cynar, ktorého základom sú artičoky. Najväčšiu popularitu si užíva v Taliansku, kde ho používajú do klasických koktailov ako náhradu za horké prísady. V našich končinách sú najznámejšími reprezentantmi kategórie bylinky a koreniny fernet a becherovka. Inak sa v tejto kategórii často ako základný alkohol používa whiskey či francúzske brandy. Koreniny a bylinky sa zvyknú kombinovať v naozaj veľkom množstve, a to až tak, že recept počíta desiatky prísad.

Máte radi čokoládu?
Ak by ste chceli podávať likér ako dezert, rozhodne by ste mali vyberať z kategórie likérov, ktorých základom sú čokoláda, káva alebo orechy. Túto kategóriu zrejme netreba bližšie predstavovať. Amaretto či Kahlúa je dobre známa všetkým. Napokon aj samotná hlavná postava z kultového filmu Big Lebowski milovala likéry práve z tejto kategórie. Do miešaného drinku Biely Rus ide kávový likér. Máte radi výraznejšie chute? Anízové likéry a likéry zo sladkého drievka sú vašou voľbou. Už spomínané grécke Ouzo či Raki z Turecka sú dobre známe a populárne mliečnym zakalením po pridaní pár kvapiek vody. Možno malým prekvapením je nemecký likér s jeleňom v logu. Podľa množstva použitých bylín v receptúre by ste ho prirodzene zaradili do kategórie bylinných likérov. V skutočnosti je základom práve sladké drievko, ktoré ho radí skôr k anízovým likérom.

Netrápte sa pravidlami
Ako vlastne likéry degustovať a piť? Najjednoduchšie je ich použiť v miešaných nápojoch. Ak sa však rozhodnete pre čistý likér, závisí od druhu. Avšak pre maximálne zjednodušenie sa zvykne likér servírovať na kvalitnom ľade, zastreknutý kôrou z citrusu, ktorá je použitá tiež ako dekorácia. Samozrejme, nie na každý druh likéru sa toto servírovanie hodí. Najjednoduchšie bude, ak si svoj likér užijete tak, ako vám to najviac vyhovuje. Jednoducho usrkávajte a skúmajte. Bude to divoká jazda pre vaše chuťové poháriky.


Foto:
Shutterstock

Dvíhame pohár na pozdrav:

Tip na drink: Martinez
Svojim šampanským chce dobyť Afriku
Potrebujete niečo tekuté na zahriatie?

Facebook Comments