To však môže byť aj stresujúce, preto je vždy dobré sa dopredu pripraviť. Poďme sa pozrieť, na čo treba myslieť pred a počas prvej lyžovačky vášho dieťaťa.

Kedy je vhodné osloviť inštruktora?

Väčšina rodičov sa teší na to, ako budú učiť svoje deti lyžovať. Predstavujú si to množstvo zábavy a rád, ktoré im dajú. Môže sa však stať, že jediné, na čo sa bude vaše dieťa tešiť je malá prestávka a možnosť hrať sa so snehom. Preto je vždy vhodné prvú hodinu nechať na inštruktora. Ide o skúsených odborníkov, ktorí vedia, ako správne motivovať dieťa a docieliť, aby našlo v lyžovaní záľubu a zároveň si prvý deň užilo.

Ako sa pripraviť na zmeny počasia?

Počasie na horách je nevyspytateľné, preto obliecť seba a dieťa je vždy výzva. Základom je vrstvenie. Detské lyžiarske bundy a nohavice sú základ. Na týchto častiach oblečenia by sme šetriť nemali, investujte do kvalitných vodeodolných kúskov. Hrubší sveter a termobielizeň zabezpečia termoreguláciu a dieťa na svahu vydrží dlhšie.


Ako vybrať správne lyže a lyžiarky?

Vybrať správnu veľkosť lyží je umenie. Vo všeobecnosti platí, že prvé lyže majú byť mäkšie a rovnejšie. To zabezpečí, že nebudú príliš rýchle. Je dôležité zmerať a zvážiť dieťa. Podľa toho vám v športovom obchode odporučia detské lyže aj detské lyžiarky.

Rada na záver

Lyžovanie ako aj iné športy sú pre deti nepopierateľne benefitom. Ak sa rozhodnete stráviť s dieťaťom prvý deň na lyžiach bez inštruktora, treba vyhľadať špeciálne upravenú časť svahu pre deti, prípadne somársku lúčku. Lyžovanie a najmä brzdenie bude omnoho jednoduchšie a tak si môžete deň užiť omnoho viac.

 

Foto: pixabay.com / Kovshenya, shutterstock

Mohlo by vás zaujať:

Dánsko ovládne lyžovanie pod strechou
Hahnenkamm: Monte Carlo všetkých alpských lyžiarov
Bez odvahy, kondície a výstroja to nepôjde

Facebook Comments