Noble Rice mnohí návštevníci označujú ako inú reštauráciu. Inú, ako je bežný kolorit Tampy Bay a inú, ako sú bežné japonské reštaurácie. Gastroexport priamo z domovskej krajiny kuchyne tejto reštaurácie priniesol majiteľ a šéfkuchár Eric Fralick. Ten sa pôvodne do Japonska vybral ako fanúšik videohier a komiksov. Láska ku gastronómii prišla až počas piatich rokov života v krajine vychádzajúceho slnka. Erica totiž pohltili typické malé puby, ktoré majú výhradne obrázkové menu a jedlá pripomínajú tapas. Možno by bol svoj talent začal rozvíjať práve tu, no ako to býva, bola to práve žena, ktorá všetko trochu pomenila.

Začal ľadovým čajom

Eric Adrianu stretol v New Yorku a bola to práve ona, ktorá svetobežníka priviedla do Tampy Bay. Nebola to však reštaurácia, ktorá odštartovala manželské podnikanie. Všetko začal domáci ľadový čaj, ktorý bol taký populárny, že sa začal fľaškovať a exportovať. Ericovi napriek sľubne rozbehnutému podnikaniu po boku svojej manželky chýbali japonské typické bistrá. A to tak veľmi, že v júni 2016 premenil starý obchod s gitarami na Noble Rice.

Ryby z krajiny pôvodu

Skeptici si zrejme hovorili, že vlna popularity japonských reštaurácií v Tampe Bay je už naozaj prehnaná a Ericov projekt je len ďalší priemerný pokus. Ak sa dá verejne hovoriť o niekom, že je blázon len na základe jedného predčasne vytvoreného názoru, tak je to práve v tomto prípade. Noble Rice ponúklo od prvých dní niečo absolútne odlišné. Ak sú v menu ponúkané japonské ryby, verte, že sú privezené z Japonska. Ak si objednáte suši či maki s rybou, ktorá je charakteristická pre Havajské ostrovy, dovoz je priamo od lokálneho rybára. Eric totiž obchádza sprostredkovateľov, vďaka čomu dokáže udržať prvotriednu kvalitu. Niekoľkokrát týždenne dostáva zásielky priamo z krajín, kde sa ryby vylovili.

Päť jedál je základ

Skutočné čaro Noble Rice je však v drobných jedlách. Tento koncept najlepšie spoznáte vďaka ponúkanému menu, ktoré sa síce pravidelne obmieňa, no v zásade pozostáva vždy z piatich jedál. Grilované časti kuraťa, na ktoré nie sme úplne navyknutí, vás môžu prekvapiť, no zamilujete si ich. Grilované avokádo s citrónovou ponzu omáčkou a šľahačkou sa stalo legendárnym. Opäť grilované, no tentokrát papričky shishito glazované špeciálnou omáčkou či kúsky prvotriednej sviečkovice sú silné zbrane, ktoré vás okamžite presvedčia, že štýl stolovania, výber surovín a ich príprava sú tu jednoducho prvotriednou kombináciou, ktorá spolu ladí do posledného detailu. Ak si máte niekde užiť ochutnávanie, tak rozhodne v Noble Rice.

Nezabudnite polievku

Zdá sa vám, že už je toho aj celkom dosť? Jedno eso v rukáve predsa len zostalo. Ramen. Absolútnym vrcholom je Tan Tan Men. Rezance sú hrubšie, vývar je intenzívne kurací, na pozadí s presne pikantným čili. Jemnosť kuraťa tu dopĺňa akási neotesanosť bravčového. Doplnením tohto veľkolepého „divadla“ sú fermentované bambusové klíčky a jarná cibuľka. Takáto symfónia chutí vo veľkej miske polievky sa mimo Japonska podarí len málokde.

Stále je to bistro

Pri opise jedál sme možno skĺzli do predstavy, že ide o jednu z prvotriednych reštaurácií, ktoré sa snažia povýšiť rýchle, možno až streetfoodové jedlo na vysokú gastronómiu. Noble Rice je stále bistro s veľmi príjemnými cenami, ktoré ponúka prvotriedny zážitok naozaj každému. Hovoriť o osviežení éteru japonských reštaurácií v Tampe Bay je viac ako na mieste.

 

 

Foto: reprofoto YouTube / Tampa Bay Times Youtube

Pri dobrom jedle ešte ostaneme:

Ich tajomstvom úspechu je súhra
Churros je lahodný kalorický zázrak

Facebook Comments