Štyri štáty na svete majú hymnu, ktorá nemá oficiálny text. Sú nimi Španielsko, San Maríno, Bosna a Hercegovina a Kosovo.

Kleopatra žila bližšie k pristátiu na Mesiaci než k postaveniu pyramíd v Gíze.

Najvyšší vrchol Antarktídy je Vinson Massif (4 892 m n. m.). Pomenovali ho podľa amerického kongresmana Carla G. Vinsona.

Štvrtina svetovej vedeckej literatúry vychádza po rusky. Preto je ruština po angličtine druhým najpoužívanejším jazykom na internete.

Zásoby uhlia sú mnoho výdatnejšie než zásoby drahších palív, ako je ropa a zemný plyn. Pri udržaní súčasnej spotreby zásoby uhlia vystačia na približne 120 rokov.

Polder je vodné dielo slúžiace k protipovodňovej ochrane. Vytvorí sa prehradením vodného toku, pričom za hrádzou sa akumuluje len toľko vody, aby nedošlo k záplave.

Mravce prežijú aj pád z mrakodrapu! Neexistuje výška, ktorá by ich zabila

Air Force One možno volať „Air Force One”, len keď je na palube prezident Spojených štátov. Preto pilot oznamuje „Teraz sme Air Force One“ v momente, keď prezident vstúpi na palubu.

Neil Armstrong  poslal prihlášku do NASA týždeň po uzávierke. Jeho kamarát ju musel prepašovať do kopy platných prihlášok skôr, než si to ktokoľvek všimol.

Batoľatá zabijú v Amerike zbraňou ročne viac ľudí ako teroristi.

Kukurica je najzákladnejšia potravina v Peru. Rastie tam až 55 odrôd s farbami od fialovej, bielej až po čiernu.

Nehody sa udejú tak rýchlo, že 40 % vodičov ani nestihne dupnúť na brzdy.

Je vedecky dokázané, že hladkanie psa dokáže viditeľne znížiť krvný tlak, odstrániť stres a zlepšiť náladu.

Paul McCartney zarába ročne 400 000 USD svojou piesňou Wonderful Christmastime – piesňou, ktorá je považovaná za najhoršiu pieseň, akú kedy nahral.

Kravu môžete ju viesť hore schodmi, no nie dole, pretože nedokáže poriadne ohnúť kolená na takúto chôdzu.

35 % celosvetovej populácie jazdí na ľavej strane cesty. Po ľavej strane cesty totiž nejazdia len vo Veľkej Británii, ale aj v Japonsku, Južnej Afrike, Indii, Austrálii a iných krajinách.

Pitie alkoholu dokáže odvrátiť účinky rádioaktívneho žiarenia. Ľudia, čo prežili výbuch v Černobyle, boli v tom čase opití.

Hnis sú vlastne nahromadené a mŕtve biele krvinky, ktoré odumreli počas boja s infekciou.

V Japonsku sa nachádza park, v ktorom si vďaka malým otvorom môžete podať ruku s vydrami.

Severný pól nikto nevlastní. Nenachádza sa na pevnine, ale na zamrznutej vode, preto sa považuje za medzinárodné vody.

 

 

Facebook Comments