Stret inovácie a tradície je aktuálnym trendom gastronómie. Inak to nie je ani v budapeštianskej reštaurácii Onyx. Avšak v susedstve legendárnej kaviarne Café Gerbeaud nastala po tomto strete doslova explózia, ktorá posunula zážitkovú gastronómiu na úplne nový level.

Udávajú tempo evolúcii

Tajomstvom úspechu v budapeštianskom Onyxe je súhra. Stretli sa tu dvaja uznávaní a oceňovaní šéfkuchári Ádám Mészáros a Ágnes Tóthová, ktorí si dávajú záležať, aby všetky potraviny, z ktorých pripravujú jedlá, boli v tej najlepšej kvalite. Samozrejme, prívlastok „lokálne“ pri surovinách nechýba ani tu. Ďalším esom v rukáve budapeštianskej reštaurácie je evolution menu. Ide o ponuku najtradičnejších receptov maďarskej kuchyne, v ktorých figurujú dnes už takmer zabudnuté alebo úmyselne nahradené suroviny. Práve tie nadšený tím z Onyxu hľadal po celom Maďarsku v tej najlepšej dostupnej kvalite. A úspešne. Poslednou ingredienciou evolučného menu je najmodernejší a najprogresívnejší prístup v spracovaní surovín. Týmto procesom v plnej miere pomáhajú aj najnovšie gastrotechnológie. Ak ste si práve predstavili akési gastrolaboratórium, v ktorom sa hľadá dokonalosť, vaše predstavy nie sú ďaleko od každodennej reality kuchyne Onyxu.

Kuchári z prvých miest

Progres, neustále inovácie a vzdelávanie sú cieľom, ktorý posúva vpred a prináša mnoho benefitov. Účasť na workshopoch či ich organizovanie je pre tím reštaurácie Onyx samozrejmosťou. Aj vďaka nim sa do tímu dostávajú kuchárske esá, ktoré excelovali v kulinárskych súťažiach v Paríži, Južnej Afrike, Austrálii, New Yorku či Bermudách. Tamás Széll dokonca bodoval na súťaži Bocuse d’Or. V roku 2013 sa umiestnil na 10. mieste a v roku 2016 to už bola prvá cena na európskom finále.

Sú v bedekri

Takáto súhra najúspešnejších z úspešných môže viesť k jedinému. Budapeštianska reštaurácia Onyx získala pre rok 2018 michelinskú hviezdu.

Foto: reprofoto YouTube / onyxrestaurantbp , onyxrestaurant.hu

Na dobrú chuť prikladáme:

 

Stôl: To nie je len obyčajná reštaurácia

Francúzsky toast inak! Rýchlo a ešte lahodnejšie

Facebook Comments