Aké sú vaše zatiaľ najväčšie úspechy v pokri?
Za najväčší úspech považujem to, že mám prácu, ktorá ma neskutočne baví, ktorá je vlastne jeden veľký „challenge“, pretože človek musí neustále študovať, zlepšovať sa. Prácu, vďaka ktorej môžem cestovať a spoznávať krajiny a nových ľudí. Z pokrového hľadiska považujem za úspech každý pekný výsledok (deeprun), finálový stôl, víťazstvo v turnaji. Napríklad moje dva finálové stoly v marci, respektíve apríli v King’s Resorte v Rozvadove, z ktorého jeden skončil víťazstvom a druhý 5. miestom.

Je poker viac o taktike alebo o šťastí?
V prvom rade, poker je dovednostná hra, ktorej súčasťou je väčšie množstvo faktorov, z ktorého jedným je aj šťastie. Keď sa bavíme o pokrovom turnaji, tak pokrový turnaj môže vyhrať každý, ale byť v pokri dlhodobo profitabilný už nie. Tu môžeme vidieť ten rozdiel medzi faktorom šťastia a taktikou, ako ste to nazvali. Z krátkodobého hľadiska je faktor šťastia väčší, ale z dlhodobého hľadiska sa rapídne znižuje a vyhráva skill, dovednosť.

V akom najprestížnejšom kasíne ste zatiaľ hrali? Čo tam na vás najviac zapôsobilo?
Hral som vo veľa kasínach po celom svete. Čo ma mrzí, je, že som nikdy nestihol zastávku európskej pokrovej tour v Monte Carle, ich kasíno bude patriť určite k tým najprestížnejším. Z hľadiska kasín, ktoré som navštívil, je určite európskou jednotkou Kings Casino Rozvadov. Je to kasíno, ktoré ponúka široko-ďaleko najlepšie turnaje a „cash games“. Čo sa týka servisu, dovolím si tvrdiť, že nie veľa kasín na svete také niečo poskytuje ako pravé v Kings Resorte. Z tých mimoeurópskych kasín sa mne osobne najviac páčia kasína v Las Vegas, ako napríklad Aria alebo Wynn.

Foto: spadepoker.tv

Čelili ste aj nejakým známym menám zo sveta pokru alebo celebrít?
Keď človek berie poker ako prácu, musí za ňou veľa cestovať. Ak cestujete v rámci pokrových tour, stretávate veľa ľudí a, samozrejme, aj tie svetovo známe pokrové mená, takže sa sem-tam pritrafí, že čelíte aj týmto „pokrovým žralokom“. Povedzme, že najznámejším bol Daniel Negreanu. Čo sa týka celebrít, v rámci európskych tour môžete stretnúť hviezdy futbalu ako Neymar alebo Piqué, ktorí si radi zahrajú tour v Barcelone, ale nikdy som s nimi nehral pri stole. Zato v Las Vegas viete stretnúť filmové hviezdy, hviezdy šoubiznisu. Napríklad každý rok hrávam pravidelne s Jamesom Woodsom počas svetovej série.

Ako sa dá na podobný turnaj pripraviť?
Najdôležitejšia je pre mňa osobne finálna časť turnajov. Je jedno, či hráte turnaj s 20 ľuďmi alebo s 2000 – vždy je na konci ten najdôležitejší finálový stôl, na ktorom sa píšu tie najkrajšie príbehy. V tomto mi najviac pomáha sledovanie pokrových live streamov, kde máte možnosť vidieť karty všetkých hráčov a dopodrobna tak sledovať ich myšlienkové procesy a postupy. Veľmi oceňujem prácu slovenského tímu spadepoker.tv, ktorý takéto niečo prevádzkuje aj v našej krajine, vďaka čomu sa dianie z tuzemských turnajov šíri do celého sveta. A, samozrejme, ja môžem vďaka tomu získavať ešte viac „tells“ na mojich súperov.

Foto: spadepoker.tv

Dá sa mimika tváre a blufovanie naučiť alebo to chce len prax?
Povedal by som, že v oboch prípadoch je nevyhnutné sa ich naučiť a prax len dodá určité skúsenosti. Mimika, gestikulácia a všetky pohyby pri hre sú veľmi dôležité pri odovzdávaní informácií, takže človek sa musí naučiť ako, kedy a aké informácie chce odovzdať. Čo sa blufovania týka, celý poker je o tom, aby človek robil správne rozhodnutia, po ktorých bude dlhodobo ziskový. Ak je v danom momente tým správnym rozhodnutím urobiť bluf, tak ho urobíte. Či sa podarí, alebo nie, spravili ste správne rozhodnutie, ktoré je dlhodobo ziskové. Ako som už povedal, prax vám dá určité skúsenosti, ale bez toho, aby ste sa to naučili, to nepôjde.

Kde sledujete pokrové dianie?
Mojím primárnym zdrojom informácií je rozhodne internet. Pokiaľ ma zaujímajú rebríčky a to, ako stojím v celosvetovom alebo celoslovenskom hodnotení, sledujem najväčšiu pokrovú databázu sveta – The Hendon Mob. Keď plánujem ďalší svoj pokrový výlet, ako prvé pozerám www.spadepoker.tv – tam vždy nájdem informácie o blížiacich sa turnajoch a o tom, kde sa čo zaujímavé momentálne hrá.

Titulné foto: spadepoker.tv

Facebook Comments