Tej sa v prípade, že ste sa skoro nespamätali, možno nedožijete. Prečo? Lebo vaše telo potrebuje údržbu. Nie keď už prihorieva, ale stále! Prežijete dlhý a šťastný život ak budete jesť superpotraviny. Viete, čo si máte nakladať na tanier, aby vás neranila mŕtvica, neskolil infarkt, neodrovnali žalúdočné vredy či Alzheimer? Vybrali sme pre vás zopár nedocenených zázrakov…

Pohánka: Neuveríte, ale je medzi desiatimi najzdravšími potravinami sveta. Zabudnutá a nedocenená výrazne zlepšuje pružnosť ciev a regeneruje pečeň, navodzuje pocit spokojnosti, zlepšuje sústredenie a to, čo sa učíte, si ľahšie zapamätáte.

Avokádo: Bojíte sa mŕtvice? Tak jedzte avokádo, ktoré udrží cievy fit a zníži riziko porážky, hladinu cholesterolu v krvi, zmierni problémy s krvným obehom, pomôže pri cukrovke a vysokom krvnom tlaku. Vedci zistili, že avokádo je dobrým spolubojovníkom aj pri niektorých druhoch rakoviny.

Zázvor: Zázrak, ktorý znižuje riziko infarktu, artériosklerózy, zmierňuje bolesti hlavy, zahrieva žalúdok, pôsobí antibakteriálne, je dobrý na trávenie a vraj povzbudzuje i sexuálny apetít.

Ovos: Chráni vás pred únavou, znižuje zlý cholesterol, zosilňuje koncentráciu a zvyšuje výkonnosť. Ovsené vločky sú dobrou prevenciou kardiovaskulárnych ochorení, pomôžu vám s nespavosťou i so žalúdočnými problémami.

Obyčajná voda:  Je vynikajúca na udržiavanie dobrej pamäti a napnutej pokožky, ale výrazne pomôže aj kĺbom a pri chudnutí.

Losos: Udržiava srdce a cievy mladé, chráni pred aterosklerózou, ischemickou chorobou srdca a mozgovou príhodou. Hovorí sa mu aj zázrak, je výborný antioxidant, znižuje zlý cholesterol.

Červené víno: Je známe ako bojovník s rakovinou prostaty, s demenciou i s alzheimerom, s nádorovými chorobami a so zápalmi, je dobré na fungovanie srdca, znižovanie krvného tlaku a zrážavosť krvi.

Červená repa: Už roky je uznaná ako jedna z najliečivejších potravín. V surovom stave znižuje krvný tlak, odbúrava usadeniny a tak pôsobí aj proti rakovine, zlepšuje zrak, rozširuje tepny, zbavuje črevá škodlivých látok.

Orechy: Sú to najlepšie antioxidanty. Vyberte si svoje obľúbené – vlašské vám pomôžu predĺžiť život, mandle sú dobrou prevenciou srdcových chorôb, posilňujú mozgové bunky a koncentráciu, udržia správnu hladinu cholesterolu, pomôžu predchádzať srdcovocievnym ochoreniam a podporia trávenie.

Čokoláda: Ale iba tmavá. Zníži riziko srdcových chorôb, zlepší imunitu, pomôže s prevenciou i s nachladnutím, je dobrá na nervy a v prípade, že máte problém so sústredením. Je to najchutnejšie antidepresívum, ktoré vás povzbudí a od ktorého nepriberiete, prospieva zubom a nie je návyková.

Kefír: Posilňuje trávenie, odkysľuje organizmus, posilňuje imunitu, pomáha zdravým baktériám zahniezďovať sa v čreve, bráni nadúvaniu.

Brokolica: Ako jediná zelenina pôsobí preventívne proti rakovine čreva a konečníka, pomáha predchádzať vzniku srdcovo-cievnych ochorení, ale aj cukrovke.

Haring: Nedocenená ryba, ktorá však dokáže s viacnásobnými nenasýtenými mastnými kyselinami znižovať krvný tlak a bráni zápalovým procesom i reume.

Olivový olej: Znižuje riziko srdcových ochorení, rakoviny, krvný tlak i cholesterol, je to silný antioxidant. Funguje tak nielen ako prevencia poškodenia buniek, ale spomaľuje starnutie, pomáha predchádzať osteoporóze.

Čučoriedky: Zlepšujú činnosť mozgu, znižujú hladinu cukru v krvi, udržiavajú inteligenciu a schopnosť myslieť. Pomáhajú pri redukcii váhy, upravujú vysoký krvný tlak a podporujú pevnosť kostí.

 

Foto: pixabay.com

Články pre spokojný žalúdok:

Shakshuka: Africké jedlo na opicu, ktoré uvarí každý chlap
Ako pripraviť chutnejšie jedlo pomocou mikrovlnej rúry?

Facebook Comments