Zásielky sa v tomto čase na poštách strácajú, miešajú a meškajú. Najmä v prípade, že vlastníte internetový obchod, ktorý chcete posúvať ďalej, musíte mať k dispozícii spoľahlivú alternatívu k bežným a nie vždy stopercentným doručovacím službám.

Kuriér je správne riešenieS výberom spoľahlivej spoločnosti a kuriéra si môžete byť vďaka sofistikovanejším službám vždy istí, ako vaša zásielka dopadne. Kuriér doručí zásielku na súkromnú adresu kdekoľvek na území Slovenska so štandardnou doručovacou dobou iba jeden deň. Samozrejme, v prípade sviatkov aj pri doručovaní pomocou kuriérskej spoločnosti musíte počítať s istým oneskorením. To nemusí byť spôsobené len vyšším objemom zásielok, ale aj podmienkami ciest.

Aj v prípade, že by sa vašej zásielke niečo stalo, máte vyššiu šancu na finančnú kompenzáciu, než v prípade bežného doručenia. Pri výbere správnej služby získavate poistenie až do výšky 2500 €.

Kuriéra si objednáte online

Nemusíte nikam chodiť a dokonca ani telefonovať. Kuriérske služby využijete pohodlne zo svojho domu alebo kancelárie, stačí si vyklikať objednávkový formulár. V ňom si určíte:

  • Dátum vyzdvihnutia (zvozu)
  • Orientačný čas vyzdvihnutia
  • Počet balíkov
  • Či má byť balík doručený aj cez víkend
  • Rozmery balíka
  • Adresu a kontaktné informácie prijímateľa

Množstvo výhod, ktoré so sebou kuriér prináša

Využitím kuriérskeho doručovania okrem istoty, že sú vaše zásielky finančne kryté, získate aj množstvo ďalších výhod. Medzi jednu z najväčších budú určite patriť až 3 pokusy o doručenie. Väčšina z nás, bohužiaľ, pozná laxný prístup niektorých doručovateľov zásielok a otravné žlté papieriky, ktoré sa množia v schránkach. Pri kuriérskej spoločnosti tento problém odpadáva.

Obrovskou výhodou je tiež upozornenie prijímateľa v deň doručenia zásielky na to, v akom časovom intervale môže kuriéra očakávať. Takúto notifikáciu obdrží prijímateľ v podobe textovej správy alebo na e-mail.

Ak ani po kontaktovaní prijímateľa a po 3 pokusoch o doručenie nebude zásielka stále doručená, vráti sa k odosielateľovi.

Sledovanie zásielok ako ďalšia výhoda pre prijímateľa

Sledovať svoj objednaný tovar je pre spotrebiteľa tiež výhodou, vďaka ktorej sa firmám, napríklad aj spomenutým internetovým obchodom, oplatí využívať kuriérske služby. Vďaka číslu balíka alebo referenčnému číslu dokáže budúci prijímateľ presne určiť, kde sa balík nachádza. Stačí číslo zadať do vyhľadávača na webstránke kuriérskej spoločnosti. Okrem vyššej istoty doručenia tak svojim zákazníkom dávate nadštandardný prehľad o tovare, ktorý si od vás objednali.

Titulné a ostatné foto: Bigstock.com

Facebook Comments