Už úspešná komiksová predloha napovedá, že sa máme naozaj na čo tešiť. Súboje s trojzubcom, obrovské armády s morskými príšerami verzus ľudstvo a stvárnenie bájnej Atlantídy majú uhranúť nielen fanúšika komiksov.

Aquaman a zabudnutá ríša

Príbeh je prostý, ale už v predlohe mal svoje čaro. Napoly človek a napoly Atlanťan Arthur Curry (Momoa) sa musí postaviť svojmu sokovi Ormovi (Patrick Wilson) v boji o trón morskej ríše. V stávke je ako vždy aj osud sveta, no bojuje sa ľahšie, keď máte po boku krásku Meru (Amber Heard). Arthur je dedičom trónu Atlantídy, keďže je synom kráľovnej tejto ríše. Musí sa však zmieriť so svojím osudom, inak sa môže spoľahnúť, že symbióza medzi morským svetom a tým našim sa čoskoro rozpadne. Aquamana sme si mohli užiť už v tímovke Justice League, avšak dej novšej snímky by mal na ňu aj nadväzovať.

Justice league v tieni

Autori však upozorňujú, že Aquaman obstojí aj samostatne bez toho, že by ste predošlé filmy z dielne DC komiks videli. Jason Momoa tvrdým tréningom a štúdiom predlohy s postavou Arthura absolútne splynul. Ozdobou filmu má byť aj slovné hašterenie medzi Arthurom a Merou. „My sme sa takto kamarátsky hádali aj mimo pľacu. Každý sme totiž z iného cesta. Ona si chlípe víno, ja exnem pivo a obaja vieme toho druhého poriadne podpichnúť,“ povedal s úsmevom Jason pre magazín Entertainment Weekly.

Foto: Continental

Celá snímka sa bude niesť v inom duchu aj vďaka novému režisérovi Jamesovi Wanovi. Pre kráľa novodobých hororov (Saw, Insidious) je to prvýkrát vo vodách komiksových filmov, no už v poslednom diele série Rýchlo a zbesilo presvedčil, že akciu dokonale zvláda. Presvedčiť sa o tom môžete 13. decembra, kedy Aquamana do vašich kín prinesie spoločnosť Continental.  Nechajte sa zlákať aj najnovším trailerom.

Titulné foto: Continental

Facebook Comments