Milan Minči Páleš (26) aj naďalej surfuje na víťaznej vlne. Najlepší slovenský bojovník v K1 vo váhovej kategórií do 72,5 kilogramu v sobotu v třineckej Werk aréne porazil obávaného tureckého bijca Yassina Baitara na prestížnom podujatí série Enfusion Live. Žilinský bojovník tak zavŕšil druhý rok bez jedinej prehry.

Držal sa plánu

“Chcel som sa pustiť do výmeny, no riskoval by som celý priebeh zápasu, tak som to zahral viac cez nohy a dištanc,” povedal nám Minči po vyhratom zápase. “Veľka spokojnosť, že som to dotiahol do víťazného konca so súperom ako je Baitar,” opísal svoje pocity bojovník zo Slovenska a pokračoval: “Ten chalan je tvrdý bojovník a má silu. No čakal som, že to bude z jeho strany tvrdšie. Aj napriek tomu si však pre istotu držal odstup a vyplatilo sa to.”

Minči 2 roky bez prehry

Páleš teda uzavrel ďalší rok bez jedinej prehry. Jeho víťazná vlna mu už aj priniesla ovocie. Vo februári 2019 by mal nastúpiť do zápasu o titulový opasok organizácie Enfusion Live vo váhovej kategórií do 72,5 kilogramov. “Mám ponúknutý zápas so svetovou topkou Tayfunom Ozcanom,” prezradil Minči v rozhovore pre decembrový Break. Výhrou v Třinci zdolal jedinú prekážku, ktorá ho delila od veľkolepého zápasu. Tayfun Ozcan z Turecka je aktuálnym šampiónom organizácie Enfusion Live v Pálešovej váhovej kategórii. Titulový opasok získal ešte v roku 2015. Pre Žilinčana by to však nebol prvý titul v kariére. “V Youngblood som získal opasok v roku 2012 a o rok neskôr som získal titul vicemajstra v Moskve. S titulmi je to v mojej váhovej kategórii trošku ťažšie. Hovorí sa, že 71 kilogramov je kráľovská váha a konkurencia je veľmi silná,” zhodnotil športovec.

Veľký rozhovor s reprezentantom Diamond Gym Žilina Milanom Minči Pálešom si môžete prečítať v aktuálnom BREAKu.

Foto: Jan Smekal

Mohlo by vás zaujímať:
Vlado “Dracula” Moravčík obhájil titul svetového šampióna organizácie Enfusion tvrdým KO!

Facebook Comments