Vývojári z Rockstar už v sérii GTA (najmä v poslednom diele) dokázali posunúť popkultúrny žáner videohier ďalej. A opäť sa im to podarilo. Red Dead Redemption 2 (RDR 2) je ukážkou niekoľkoročnej tvrdej puntičkárskej práce. Kolujú mýty o tom, že programátori často vysedávali pri počítačoch takmer 100 hodín týždenne, aby stihli všetky termíny spojené s dokončením tejto rozsiahlej hry.

Videohra plná drsných chlapov

RDR 2 sa odohráva v roku 1899, paradoxne asi 12 rokov pred dejom z prvého diela. Hráč sa dostáva do role Arthura Morgana, pištoľníka a známeho člena Dutchovej bandy, ktorú ste v prvom diele mali na muške. V hre si postavu svojimi rozhodnutiami individualizujete, sami rozhodnete, či budete brutálnym vrahom alebo zločincom, ktorý si berie do rúk spravodlivosť.

Drsní chlapi vo vašej bande s koltmi poriadne nízko sa vám dostanú do krvi. Udivila vás rozsiahlosť posledného dielu GTA? Tak tu vás obrovský herný svet zhodí zo stoličky! Nezostanete v jednom mestečku, meste alebo štáte. Vy doslova cestujete po celej krajine!

Otvorený svet

Prezriete si Ameriku 19. storočia tak, ako ešte nikdy predtým! Zavítate do New Orleans, popreháňate sa po štátoch Iowa, Južná Karolína či Indiana. Budete sa kochať horami Amorino, zálivom Lemoyne či rovinkou v New Hanoveri. Herných mechanizmov tu nájdete viac ako v poltucte iných videohrách. Predávate dostavníky, stopujete svojich nepriateľov ďalekou prériou alebo ich kropíte guľometom Gatling. Staráte sa aj o vlastný tábor, ktorý sa posúva mapou ruka v ruke s príbehom a voľby v hre sa odrážajú na jeho vzhľade. Musíte ho vybavovať tak, aby slúžil dobre vám a vašej bande. Vaši spolubojovníci sa následne správajú aj podľa toho, či sa napríklad v tábore majú kde vyspať.

Read Dead Redemption 2 ponúka pulzujúce prostredie divokého západu a otvorený herný svet pre tých najnáročnejších „hardcore nespavcov“. Ale je ešte aj niečím viac. Predostiera príbeh a postavy, ktoré sa môžu pokojne pomeriavať aj s tými najhodnotnejšími filmovými westernmi. Ale dosť už slov pozrite si české videjko z hrania a ak ste ešte túto superhru neosedlali, stavíme sa, že čoskoro zmeníte názor.

Titulné a ostatné foto: E3

Facebook Comments