Ostrovček Migingo vznikol uprostred najväčšieho jazera. V provizórnych plechových búdach tu bývajú kenskí a ugandskí rybári , ktorí sem chodievajú za väčším zárobkom. Ale nenechajte sa zmiasť , na ostrovčeku nájdete aj všetko dôležité pre bežný život.

Bežná infraštruktúra

Nájdete tu kaderníctvo, krčmy a samozrejme aj niekoľko nevestincov. „Rozhodol som sa sem presťahovať , pretože sa odtiaľto vrátil kamarát s veľa peniazmi,“ povedal pre portál News24 Isaac Buhinza. Život na ostrovčeku má však od idylky ďaleko. Ostrov leží síce v kenských vodách no nároky na územie prejavuje aj Uganda. Problém ešte vyhrotil incident pri ktorom jeden kenský rybár sa pokúsil na ostrove vyvesiť kenskú vlajku.

Foto: wikipedia.org

Ostrovček napätia

Celý ostrov sa potom premenil na variaci sa kotol plný bitkárov a ľudí vyhrážajúcich sa so zbraňou v ruke. Konflikt polícia zažehnala, no vo vzduchu visí stále napätie. Sú však dni, kedy príslušníci oboch národov spolu spolupracujú pripíjajú a zabúdajú na sváry. Spolu vytvorili unikát , ktorý sa vo svete len tak nevidí! Život tu však vôbec nie je jednoduchý. Stačí sa pozrieť na video nižšie.

Titulné foto: wikipedia.org

Mohlo by vás zaujímať:

Temné cestovanie je čoraz obľúbenejšie

Facebook Comments