Len pre istotu. Francúzsky toast je taký sofistikovanejší chlieb vo vajci. A sladký. V miske rozmiešajte dve vajcia a pol šálky mlieka na jemnú zmes. Dajte roztopiť maslo, ak doň kvapnete rastlinný olej nepripáli sa vám, a opečte na ňom toastový chlieb namočený vo vajíčkovej zmesi. Ak ho jemne pripečiete do zlatohnedej farby bude o to chutnejší. Ešte kým je toast teplý posypte ho práškovým cukrom, polejte javorovým sirupom a ak pridáte aj lesné ovocie, máte doslova božské raňajky.

Náš prvý tip je na rozohriatu panvicu nasypáť pár kúskov lesného ovocia, povedzme za hrsť, avšak toľko, aby vám ostalo aj čerstvé na ozdobenie toastov, pridať polievkovú lyžicu vody a tri minúty podusiť. Následne pridajte polievkovú lyžicu medu, všetko poriadne premiešajte a zmesou polejte toast.

Variácie francúzskeho toastu nájdete naprieč všetkými kultúrami a ich históriami. Niekde išlo o jedlo chudobnejších, inde o zbytkové jedlo, u nás je chlieb o vajci známy najmä na slano. Teda s tenkou omeletou, horčicou či kečupom, cibuľou a zeleninou podľa chuti. Možno sa celý čas pýtate, prečo bundáš nazývame chlebom vo vajci. Iný kraj, iný názov.

V každom prípade sú vyššie spomenuté postupy mierne zdĺhavé. Áno, dnes už rozmiešať vajce s mliekom je zdĺhavý postup. Žijeme v rýchlej dobe. Preto máme drobnú gastro vychytávku, ktorá vám prípravu francúzskeho toastu mierne urýchli. Ono sa to hodí v prípade bolestivého rána po divokej noci, prípadne keď na vás čaká ona neznáma v posteli, plná očakávaní, čo bude ako dezert k tomu francúzskemu.

Ten trik je absolútne jednoduchý. Miesto vajec a mlieka použite vanilkovú zmrzlinu. Alebo inú na mliečnom základe. Zmrzlinu roztopte, nechajte chlieb nech sa jej poriadne napije a normálne ho opečte na masle. Rýchlo posypte cukrom a hotovo. Tí odvážnejší z vás môžu vyskúšať variant s jahodovou či pistáciovou zmrzlinou. Božské ráno za každých podmienok.

Mohlo by vás zaujímať:
The Joy of Cooking: Americká biblia gastronómie
Červené víno podľa vedcov simuluje cvičebný proces

Facebook Comments