James Cameron svoj najhodnotnejší trademark len tak z ruky nepustil. Konečne získal práva na terminátroskú frančízu a tak sa rozhodol radikálne zakročiť proti pokračovaniam, ktoré síce občas pobavili, ale dokonale začali ničiť svet, ktorý slávny režisér James Cameron tak poctivo budoval. A to už od roku 1984.  Novinka, ktorá príde do kín v novembri 2019 bude priamo nadväzovať na Terminátor 2: Deň zúčtovania.

Reštart série

Režisér prvého uleteného Deadpoola Tim Miller bude tak pod Jamesovým dohľadom mentorovať Arnolda Schwarzeneggera, dohliadne na veľkolepý návrat Lindy Hamilton (Sarah Connorovú si ale nezahrá, rolu prenechala kráske Natalie Reyes) a do tímu zapracuje najnovšiu posilu, herečku Mackenzie Davis.

Dej sa presúva do Mexico City a hrdinom pôjde po krku nový vražedný terminátor s tvárou Gabriela Lunu. Ten zažiaril ako vynikajúci Ghost Rider v seriáli Agenti zo S.H.I.E.L.D.u.

Terminátor sa vracia

James Cameron pozitívne prijal tretie pokračovanie, ostro kritizoval štvrté a i napriek tomu že produkoval posledný diel nevyhýbal sa kritike. Rovnako ako väčšina fanúšikov. Jednoducho prekombinovaný dej, narušenie základných pilierov oboch skvelých filmov je niečo čo neprekúsnu ani skalní nadšenci.

Najmä ak ich trpezlivosť skúšal žalostný seriál Terminator: Príbeh Sáry Connorovej. James ale svoj talent ani diktátorský spôsob práce na pľace určite nestratil (Michael Bay by sa mohol učiť) a tak určite dá do obnovenia svojho vlastného sci-fi sveta všetko. Dúfame len, že sa toho nezhostí podobne ako nedávno Ridley Scott pri nadviazaní sériou Prométheus na svojho kultového Votrelca.

Titulné foto: CinemArt SK

Facebook Comments