Moralistom, feministkám a premotivovaným vyznávačom ľudských práv či horlivým zástancom ľudskej dôstojnosti spôsobuje spojenie týchto slov doslova vyrážku. Manželka z internetu. Celé je to pomerne jednoduché, no rozhodne nie také rýchle, ako by sa na prvé počutie javilo.

Počas slabej chvíľky ste sa posťažovali kamarátovi, že si nikdy nenájdete tú pravú. Ten s nadhľadom pohotovo zareagoval a odporučil vám nejakú si objednať z internetu. Bizarná rada zlepšila moment, rozosmiala vás a pochmúrne myšlienky ste pustili z hlavy. Aspoň na chvíľu. Neskôr sa pocit úzkosti a strachu zo samoty vrátil, a tak ste si sadli za počítač.

foto: piaxabay.com/elizzzet

Nech sa vám tento scenár zdá akokoľvek zvrátený, nemorálny a vidíte za ním obchod s bielym mäsom či prostitúciu, nemusí to byť vždy tak. Áno, najmä z chudobných ázijských krajín, ako je napríklad Vietnam, pochádzajú historky o tom, ako otec nekompromisne predal svoju dcéru za smiešnych tritisíc dolárov, aby zvýšil životnú úroveň rodiny. Tento pre vyspelého Európana nepochopiteľný čin môže byť zvrátenejší už len v prípade, že sa do procesu zapoja moderné technológie. Sadnete si za počítač, vyklikáte požiadavky, dostanete ponuku, vyberiete a rodinný život máte zariadený. Ibaže tento biznis nie je v každom prípade hazardovaním na hrane zákona a ničení životov ženám.

Prispela aj cirkev

Medzinárodný predaj manželiek má korene v 19. storočí v migrácii západu za finančným úspechom smerom na východ. Odvážlivci síce našli možnosti zárobku, no chýbala tu jedna dôležitá vec. Ženy, potenciálne manželky. Situácia bola taká neúnosná, že založiť rodinu bolo nemožné. Podnikavci sa začali obracať na cirkev, ktorá sa stala prvým dohadzovačom. Listy spolu s fotografiami mužov túžiacich po rodine odovzdávali ženám a tie si vyberali. Neskôr sa tento spôsob hľadania si manželky rozšíril na časopisy a noviny. Čo ženy presvedčilo, aby na takýto list zareagovali? Túžba po zabezpečenom živote, zmena spôsobu života, zmena prostredia, no nie zriedka išlo o rozvedené ženy, vdovy alebo tie, ktoré utekali pred násilným manželom. Prirodzene, kým sa budúca pani manželka zbalila a odcestovala za svojím vyvoleným, ktorého predtým videla len na fotkách, dvojica spolu intenzívne komunikovala.

Manželka z internetu

foto: pixabay.com/cuncon

V rovnakom období sa podobná situácia diala aj v ázijských krajinách, kde však hlavným dôvodom objednávania si manželiek bolo nerovnomerné demografické rozloženie. Spomína sa aj politická situácia alebo kultúrne vnímanie žien. V Japonsku bola situácia mierne odlišná, z tejto krajiny sa ženy samy ponúkali do Ameriky s túžbou po lepšom živote. Situácia vyústila v roku 1907 do zákona umožňujúceho vydať pas migrantke, ktorá sa preukázala platným sobášnym listom.

Manželka z internetu nemusí byť zlatokopka

Je teda jasné, že označenie „predaj manželiek“ nie je úplne šťastné a v niektorých prípadoch vrhá zbytočne zlé svetlo na vzniknuté situácie. Stále viac sa používa označenie „medzinárodné randenie“. Rokmi sa totiž vyprofilovali medzinárodné agentúry, ktoré pôvodné krízové riešenia premenili na výnosný biznis. S ním prišli aj prísne pravidlá, medzi ktoré patrí napríklad zákon o regulácii medzinárodného sprostredkovania manželstva.

manželka z internetu

foto: pixabay.com/AlexKlen

V súčasnosti dominujú v ponuke manželiek krajiny bývalého sovietskeho bloku, prevažne z Ukrajiny a Ruska. Samozrejme, nechýbajú ázijské krajiny. Tieto ženy hľadajú lepší život. Istotne vám na um prišli zlatokopky. Tých tu nájdete celé zástupy. Mnohé ženy ponúkajúce sa za manželku však ovládajú päť jazykov, sú vysokoškolsky vzdelané, no svoj potenciál nedokážu v domovskej krajine dostatočne zužitkovať či rozvíjať.

Pre starších

Nie malá skupina mužov hľadajúcich si manželku týmto spôsobom sú starší páni, zaneprázdnení podnikatelia, ktorí jednoducho nemajú priestor na to, aby v spoločnosti prirodzenou cestou hľadali tú pravú. Zájsť na webstránku, zadať požiadavky a komunikovať s tou, ktorá sa javí ako vhodná manželka, je jednoducho efektívnejšie.

Muži hľadajúci tú pravú modernou a efektívnou cestou horlivo využívajú fóra ponúkané jednotlivými agentúrami. Užívatelia tu často na rovinu povedia, prečo sa rozhodli zariadiť si svoj rodinný život práve takto, ale tiež si pýtajú rady od skúsených. Ak ste celý článok čakali na veľké sexuálne odhalenie, možno vás sklameme. Jeden príklad za všetky. Istý užívateľ sa priznal, že za svojou potenciálnou manželkou na Ukrajinu jazdil viac ako pol roka, kým si povedali definitívne áno. Prvý sex mali až po štyroch mesiacoch stretávania sa.

Začo sa vlastne platí?

Celý „predaj“ je v podstate platená zoznamka. Agentúra vám poskytne katalóg, z ktorého si vyberiete, pomôže vám s prvým kontaktom, v prípade potreby prekladá e-maily a tiež organizuje prvé stretnutia. Ženy majú možnosť sa samy rozhodnúť, či s mužom vôbec začnú komunikovať a či vôbec k sobášu príde. Na fórach sa často objavujú príbehy o tom, ako muž navštevoval svoju potenciálnu manželku celé mesiace a nakoniec sa rozhodli, že sa k sebe nehodia. Tu sa akosi vytráca pôvodný zámer uľahčiť vytvorenie zázemia, no zároveň je to jasný dôkaz, že ak sa pre túto službu rozhodnete, nepríde vám kuriérom gigantická škatuľa z Ukrajiny alebo Vietnamu a nevypadne z nej psychicky zrútená a od drog závislá žena.

 

Mohlo by vás zaujímať:
Pravda alebo mýtus? Ženy túžia po sexe viac ako muži
5 najlepších polôh v posteli pre mužov s malým penisom

Facebook Comments