O tom, čomu sa chce vo svojom živote Oliver Poláček venovať, mal jasno od svojich devätnástich. Dnes je vo svojich 27 rokoch väčšinovým spoločníkom rastúcej spoločnosti s priemerným 30%-ným ročným rastom a ročným obratom viac ako milión eur. Okrem toho sa už o pár dní postaví do ringu v boji podľa pravidel K1. Ako vybudoval úspešné podnikanie? Každodenné výzvy a osobný rast sú jedným z tajomstiev jeho úspechu.

Biznisový cieľ  bol jasný

biznis

Veľmi som túžil niečo dovážať. V tom čase ako 19 ročný chalan, ktorý svet dovtedy poznal iba z mapy, som sa vybral za kamarátom do Thajska. Mojím cieľom bolo nájsť produkt, ktorý budem dovážať na Slovensko a predávať.” Vďaka tejto “pracovnej dovolenke” naozaj objavil produkt, ktorý ho zaujal. Domov priviezol pár balíčkov výživových doplnkov na potenciu.

Po návrate na Slovensko začal pracovať na prieskume trhu s cieľom zistiť, či je o daný produkt záujem a zanalyzovať konkurenciu. “Dnes sa naše výrobky vyrábajú v USA a EÚ.

E-commerce v oblasti zdravia

Investičná spoločnosť pôsobiaca v oblasti e-commerce a zdravia vznikla v roku 2013. Začínala s predajom výživových doplnkov. “Firmu vnímam ako ďalšiu školu života, v ktorej sa neustále rozvíjam nielen po profesijnej stránke, ale aj v súkromnej oblasti. Sme tím ľudí, ktorí chcú každý deň rásť a posúvať sa vpred.” Medzi najznámejšie značky patria Zerex, Zenvia a Profinancie.

Vďaka túžbe neustále rásť, systematickým vedením spoločnosti a možnosťou spolupracovať s najlepšími ľuďmi na trhu sa darí firme napredovať. “V priemere rastieme cca 30% ročne, od roku 2014 do 2016 sme narástli o 81%.

Aké sú plány do budúcna?

Hoci spoločnosť sa v súčasnosti zaoberá oblasťami zdravia a e-commerce v rámci ďalšieho rozvoja investuje aj do iných oblastí na trhu. “Podnikanie je pre mňa druh spoznávania, získavania slobody a zodpovednosti zároveň. Moja vízia je preniknúť do viacerých segmentov a trhov. Zistiť, aké možnosti nám trh ponúka a následne systematicky zapĺňať jeho medzery nielen zo zvedavosti, ale aj kvôli diverzifikácií.

Medzi pracovné a ekonomické ciele mladého podnikateľa patrí rozvinúť pôsobenie úspešných projektov v rámci krajín EÚ aj mimo nej. “Spoločnosť Active Life Investments mi poskytuje rôzne možnosti ako aj ekonomickú a duševnú slobodu, preto mám ambíciu neustále ju rozvíjať. Konkrétne plány nevyzradím, avšak do budúcna sa chceme chopiť možností, vďaka ktorým sa mne a môjmu pracovnému kolektívu rozšíria nové obzory a prinesie nám to ekonomický efekt.

A čo súkromné ciele?

biznis

Ak sa raz do niečoho pustím, chcem to dotiahnuť do zdarného konca, musím byť vytrvalý a presvedčený o tom, že to dokážem.” Dôkazom tohto tvrdenia je, že Oliver Poláček úspešne dokončil štúdium na právnickej fakulte a absolvoval viac ako sto kurzov z najrôznejších oblastí. Pravidelne každý rok si spisuje zoznam cieľov, ktoré do bodky splní. Tento vášnivý cestovateľ si rád vychutná dobré víno a venuje sa rôznym športom ako plávanie, behanie, kickbox, a mnohým ďalším.

Svoj mimoriadne aktívny spôsob života obohatil aj účasťou na maratóne a už onedlho bude čeliť výzve, na ktorú sa už  tri mesiace tvrdo pripravuje. “Tréner ma motivoval na vianočnom večierku a prisľúbil mi, že za 3 mesiace ma pripraví na boj podľa pravidiel K1, tak som to chcel vyskúšať. Cítim, že to robí zo mňa lepšieho muža, pravidelný tvrdý tréning a príprava ma učí pokore, prekonávať samého seba, posúvať svoje limity a v neposlednom rade sebadisciplíne či lepšej koncentrácií. Pevne verím, že moja tvrdá práca sa odrazí aj na Muay Thai evening galavečere, ktorý sa bude konať už o pár dní – 7. 4. 2018.

PW-12

Facebook Comments