Máte bolesti? Zabudnite na lieky, pivo je účinnejšie. Toto tvrdenie predstavil výskumný tím z University of Greenwich v Londýne ako záver ich štúdie. Vo vedeckom americkom časopise the Journal of Pain bol publikovaný test, ktorý preukázal, že dve pinty piva, dve štvordecové, sú účinnejším anestetikom ako paracetamol.

Portál independet.co.uk uvádza, že zvýšenie alkoholu v krvi na hodnotu 0,08 percent už znižuje intenzitu bolesti. Je to v dôsledku toho, že toto množstvo alkoholu dosiahne vyrovnanie prahu bolesti.

Pivo pomáha, no nevedia ako presne

pivo

foto: pexels, pixabay.com

 

Vedci na základe štúdie tvrdia, že: „Alkohol ako efektívne analgetikum poskytuje klinicky relevantné zníženie intenzity bolesti, čo tiež vysvetľuje jeho časté zneužívanie ľuďmi, ktorí trpia veľkými bolesťami.” Vedci však nedali odpoveď na veľmi dôležitú otázku, a to či alkohol znižuje bolesť pôsobením na mozgové receptory, alebo znižuje úzkosť, čo vedenie k zníženiu bolesti. Teda či ste po alkohole len oblnutý alebo sa bolesť naozaj zníži.

Treba s rozumom

Vedúci štúdie doktor Trevor Thomson uviedol, že účinky alkoholu sú silnejšie, ako účinky paracetamolu. Toto tvrdenie máme brať ako fakt. Treba však prihliadať aj na to, že alkohol zároveň bráni telu v poriadnej regenerácií. Ak teda chcete vymeniť tabletky za pivo, robte tak s rozumom, aby ste celú situáciu ešte nezhoršili.

Facebook Comments