Romantická anglická noblesa. Možno trochu nudná, no má svoje jedinečné čaro. Takáto atmosféra je dnes už vzácnosť. Vždy a všade nájdete „exota“, ktorý má potrebu do tradičnej elegancie vniesť niečo moderné, uvoľnené, čím zničí celkový zážitok. Na luxusnej výletnej lodi Silver Cloud istotne takéhoto „exota“ nenájdete. Vlajková loď lodenice Silversea si veľmi pedantne zakladá na tom, aby svojej klientele ponúkla tradičný luxus, ktorý inde nájde len ťažko.

Dopláva všade

„Strieborný oblak“ odráža život anglickej aristokracie možno až desivo pedantne. Loď sa totiž počas roka nachádza primárne na európskom pobreží a len na dva mesiace v roku sa vydá k brehom Afriky. Momentálne prechádza veľkou rekonštrukciou, nakoľko sa do zoznamu destinácií má pridať mrazivá Antarktída. Koketujeme tu s obdobím veľkých objavov a velikánom ako bol sir Ernest Shackleton, sir Robert Falcon Scott alebo David Livingstone? Možno. Isté je, že drsné podmienky, ktoré títo dobrodruhovia zažívali, si pasažieri pozrú maximálne z okna kajuty. Ide tu predsa len v prvom rade o luxus.

Foto: silversea.com

 

All inclusive

Výhodou lode je, že je pomerne malá. Dostane sa teda aj do menších prístavov. Z nich majú cestujúci zabezpečené transfery do všetkých lokálnych zaujímavých oblastí, môžu prespať v romantických hoteloch či navštíviť prestížne reštaurácie. Všetko toto majú v cene plavby. Heslom spokojnosti v Silversea je totiž all inclusive. Ak si raz zaplatíte plavbu, jediné, načo budete potrebovať peniaze, je výberový limitovaný alkohol najvyššej kvality a reštaurácia Relais & Chateaux. Ide už však o takú prestíž, ktorú si nechajú ujsť aj tí najbohatší. Napokon, ak vám počas plavby personál, ktorý vás pozná po mene, nalieva all inclusive koňak v hodnote viac ako sto eur za panáka, načo by ste chodili na víno v niekoľkonásobne vyššej cene, však?

Foto: silversea.com

 

Dôležitý je dress code

Loď ponúka štyri reštaurácie vrátane grilu. Plavby sú koncipované tak, aby ste vyskúšali každú jednu, vďaka čomu budete mať poriadne veľkú batožinu. Jeden večer je podmienený večernými šatami pre dámy a smokingom s kravatou pre pánov, tri večery sú v neformálnom oblečení, teda dámy si môžu vziať napríklad nohavicový kostým a tri večery sú voľné, prípustná je teda napríklad športová košeľa.

Foto: silversea.com

 

 Vysoká kultúra

Pocit luxusu vytvárajú najmä služby. Personál je na lodi veľmi stabilný, čo zaručuje jeho najvyššiu kvalitu. Každá kajuta má svojho komorníka, hostia sa tu takmer vždy dohovoria rodným jazykom a ak si hosť vymyslí „sebemenšie“ bláznovstvo, personál mu ho splní. Nedeje sa to však často. Program lode je veľmi bohatý. Okrem tradičných možností na šport, relax či súkromné plavby menšou plachetnicou je na lodi divadlo s denným programom, kasíno, ba dokonca edukatívne prednášky viazané na lokalitu plavby od kapacít svojho odboru. Slovo nuda je tu neznámy pojem.

Facebook Comments