Skôr je častejšia tzv. slina. Čo teda robiť, keď nás vlastný odhad večer podrazil a telo nám ráno spôsobuje bolestivé výčitky svedomia? Je podivuhodné, že veda dokázala poslať zariadenie za hranice Slnečnej sústavy, ale dosiaľ nenašla jednoduchý liek na opicu. Musíme sa teda spoliehať na recepty našich starých otcov.

Abstinujte

Najjednoduchším spôsobom, ako predísť opici, je vôbec nekonzumovať alkohol a abstinovať. Keďže tento typ ľudí nečíta podobné články, môžeme plynulo prejsť k ďalšiemu bodu.

Pite jeden druh

Asi to znie nudne, ale veľmi dobrým spôsobom, ako predísť veľmi zlej opici, je ostať pri jednom druhu alkoholu. Je všeobecne známe, že keď budete zapíjať domácu borovičku susedovým vínom, na tie následky tak rýchlo napriek snahe nezabudnete.

Dotankujte

Priebežne pite vodu alebo mlieko. Alkohol je diuretický, čo znamená, že vás často posiela do onej malej miestnosti, pre ktorú sa v posledných rokoch vžíva názov Smartfónová čitáreň. Nedostatok tekutín nesie leví podiel na tom, že vás ráno bolí hlava. Mlieko navyše obsahuje tuk, takže spomalí vstrebávanie alkoholu do krvi. Vynechajte bublinkové nápoje, tie majú presne opačný efekt.

Nasýťte sa

Legendárna lyžica masti do brucha pred vyjdením z bytu má dnes už oveľa nápaditejšie variácie. Napríklad jedna y najobľúbenejších je dať lyžicu masti na panvicu, zohriať ju a následne na ňu položiť kus mäsa. Takto tepelne upravené mäso je oveľa vhodnejšie na jedenie a tiež spomalí vstrebávanie vypitého alkoholu.

Šumák

Cítite sa ráno po poriadnom ťahu slabý ako mačiatko? Chýba vám krvný cukor. Urobte si sladký šumák s vitamínom C. Ten totiž pomáha pečeni rýchlejšie vyčistiť všetko to tekuté zlato, čo ste do seba v zatemnení mysle naliali. Šumivú tabletu rozpustite v kvalitnej minerálke, pomôže to znížiť hladinu kyseliny v žalúdku a nebude vás tak bolieť brucho.

Nazdravie!

Facebook Comments