Vyspovedali sme mladú, talentovanú, ambicióznu a stále viac oslovovanú slovenskú fotografku Welin Nagyovú. 23-ročná študentka marketingu je samouk a fotografovaniu sa venuje asi 5 rokov. Venuje sa foteniu festivalov, portrétom, zaujíma ju street style ľudí a fascinujú ju stromy. V mladom veku má za sebou fotenia pre veľké značky a s aparátom obehala väčšie množstvo známych festivalov. Istú dobu ju prezývali „tá fotografka z Grejp“. Celý farebný svet rada zachytáva digitálne i analógovo. Založila vlastný projekt, ktorý sa venuje pouličnej móde v uliciach Bratislavy, kde môžete nájsť vizuálne zaujímavo pôsobiacich ľudí. Nazvala ho príznačne, Bratistyle.

Čo máš nové?

Určite mám nové nejaké tie fotky. Sú ich priam tisíce! Cítim sa tak trocha ako továreň na fotky. Produkujem, editujem, uploadujem a sharujem. Obehala som fashion weeky, založila BRATISTYLE, čiže street style galériu ľudí z bratislavských ulíc. Odohrala som si aj svoj prvý a posledný DJ set v Nuspirit bare. Bola som pozvaná do môjho rodného mesta (Levice) na menší talk o mne a pozvala tam aj babku a dedka, nech i oni vedia čo mám nové. Chodím na hodiny čarodejníctva, na tanečnú a na jógu. Asi hľadám spôsob odreagovania sa, ale ja som schopná upravovať fotky aj tam (smiech). Niekde medzitým všetkým študujem a v rámci školskej povinnosti organizujeme tohtoročný KAMAKO Bál, ktorý ma momentálne naplno zabáva.

 Čo ťa teší?

 Moje šťastie je jedno flat white denne, dobré jedlo, pozbierať zo desať lajkov, rozdať zo desať zubatých úsmevov a večer sa teším ked vypnem a zapnem seriál. Z dlhodobého hľadiska milujem spájať ľudí, šikovných ľudí, to ma teší. A ešte to, že už viem povedať nie.  

Čo ťa hnevá?

Dnes som počas cesty domov zo školy nepozerala do mobilu, ale venovala som úsmev a pozdrav desiatim ľuďom. Odzdravili však iba traja (smiech). Inak mi vie pokaziť deň, keď je moje miesto v kaviarni obsadené alebo keď mám zlý discover weekly a keď niekto preženie mnou odfotenú aj upravenú fotku nejakým filtrom. Samozrejme ma hnevajú aj dôležitejšie veci v živote.

 Kto/čo ťa inšpiruje?

Instagram. Naozaj je to taká novodobá galéria. Galéria umenia a gýču zároveň… A inšpirujú ma uber rozhovory. Ked zistíš, ze tvoj uberista je tvoj tinder match, je to ešte veselšie. Celkovo cudzí ľudia, ktorí sú iba chvíľu cudzí. Vďaka foťáku ich stretávam veľa. Momentálne ma baví fotiť contenty k rozhovorom do magazínov. Dokonca som kvôli jednej reportáži precestovala vlakom Slovensko. Tieto návštevy sú plné inšpirácie a radosti. Vrcholová bola zatiaľ u talianskeho fotografa Oliviera Toscaniho. 

Ako dobíjaš energiu?

 Ešte čerpám z energie, ktorú som nabrala na Islande a potom keď sa minie, mám na to takú tajnú pesničku. Je to môj ušný kofeín.

Čo je tvoj sen?

 Ked to vyslovím, splní sa mi to a ja chcem, aby to ostalo len snom.

Čo ťa najviac baví na fotografii?

Nie som ten typ fotografa, čo vopred vie čo chce odfotiť. Mňa baví tá výzva, prísť niekam na miesto činu a vyťažiť z toho čo najviac. Improvizácia na mieste mi ide najlepšie. Niekedy som ochotná striehnuť na správny moment minúty.

Ukážku z práce Welin si môžete pozrieť v nasledujúcej galérii:

 

Facebook Comments